Aktuální informace
SPECIÁLNÍ PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA
Každý den jiný produkt za atraktivní cenu!
K objednávce nad 1000 Kč
získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte
DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

ZLATO V KOSMETICE - MÝTY A PRAVDA

V průběhu dějin se stalo zlato především znakem moci a bohatství. A upřímně řečeno, ani v dnešní době ze své magické přitažlivosti nic neztratilo. Tento zářivý ušlechtilý kov má jedinečné vlastnosti, které nebyly dosud nijak, ani s využitím nejmodernějších technologií, překonány a nahrazeny. Říkáte si, jak může tenhle vzácný zlatý kov fungovat v kosmetice a jak působí na pleti? Není to žádný výstřelek moderní doby! Vždyť zlato a pomyslné věčné mládí spolu souvisí už od nepaměti.
 

Zlato jako elixír mládí

Zlato bylo hojně využíváno už od dob antiky, ať už jako ozdobný pigment nebo jako látka s hojivými a léčivými účinky. Staří bohatí Římané používali drobné plátky zlata k ozdobení věnců na hlavě a Peršané pomocí zlatavého prášku zdobili například řasy nebo tváře. Už v této době byly ale známé účinky zlata na rozjasnění a ochlazení pleti nebo jeho pozitivní efekt pro předcházení zánětům. Staří Egypťané využívali zlato k léčbě různých onemocnění a používali ho také k výrobě rozličných elixírů mládí nebo směsí k očištění těla a mysli. Věřili, že zlato je zdrojem síly a energie. Svým leskem jim připomínalo slunce, které bylo v dávných dobách považováno za zdroj života, a byla mu připisována božská moc.
 

Na pleť má zlato spoustu pozitivních účinků. Jaké to jsou?  

V dnešní době se zlato využívá v kosmetickém průmyslu stále více a jeho účinky jsou podložené již řadou výzkumů. Zlato má skutečně mnoho blahodárných účinků na naši pleť. Mezi jeho nejvýznamnější vlastnosti v kosmetických přípravcích patří jeho schopnost regenerace pleti a její oživení. Má výrazné antioxidační účinky, podporuje lymfatický odtok, čímž odvádí toxiny a čistí pokožku. Zároveň také působí na stimulaci buněčné aktivity a napomáhá její obnově. Co ocení rozhodně každá žena je, že zlato má výraznou schopnost zabraňovat stárnutí pleti a podporuje tvorbu kolagenu. Má také vysokou schopnost vázat na sebe vlhkost, a to v množství až 300násobku vlastní hmotnosti, zajišťuje tak pleti potřebnou hydrataci. Kromě již zmíněných vlastností zlepšuje zlato mikrocirkulaci krve, což zajišťuje lepší přísun živin do hlubších vrstev pokožky a má tak velmi pozitivní vliv na celkové omlazení pleti. Díky své schopnosti lámat světlo působí pleť ošetřená zlatem zdravěji, mladistvěji a má mnohem zářivější a jasnější vzhled.
 

Pro koho je péče se zlatem nejvhodnější? 

Z výše uvedeného můžete vyčíst, že zlato má skutečně všestranné účinky, ale právě díky jeho schopnosti pleť omladit je hojně využíváno především v anti-ageing kosmetice. Přípravky se zlatem tedy ocení především zralá pleť, která potřebuje zpevnit, zregenerovat, zabránit vzniku pigmentových skvrn, zredukovat viditelné vrásky a posílit cévní stěny drobných kapilár.

Chcete si dopřát opravdu luxusní péči a vyzkoušet účinky zlata doslova na vlastní kůži? Pak vyzkoušejte přípravky linie Gold Dynamics. Obsažený biologický ferment zlata v kombinaci s dalšími rostlinnými výtažky a inovativními komplexy účinných ingrediencí zlepšuje vzhled pokožky, obnovuje pružnost a pevnost, minimalizuje hluboké linky a vrásky, potlačuje barevné změny kůže, zvyšuje hydrataci a podílí se na mladistvém a zářivém vzhledu pleti.