V HLAVNÍ ROLI RTĚNKA!

   

  Nemáte na ně odvahu? Připadají vám příliš křiklavé a vyzývavé? Nevíte, jak vybrat tu správnou? Rtěnka by měla být nedílnou součástí povinné výbavy každé ženy a každé kosmetické taštičky. Dokonce se říká, že správný počet odstínů, které by měla vlastnit každá žena, je 12! Kolik jich máte vy? 

  Rtěnka je opravdu považována za symbol smyslnosti a ženskosti a dokáže opravdové zázraky. Nalíčit si rty je nejrychlejší způsob, jak dodat vašemu vzhledu šmrnc. Je to zkrátka dokonalá ženská zbraň! Tak proč ji nevyužít? 

   

  Příjemná změna 

  Možná budete namítat, že se světlým nebo bezbarvým leskem se cítíte jistější, ale ať už chcete nebo ne, rtěnka v tom správném odstínu vždy podtrhne přirozenou krásu. Navíc, lesky jsou vhodné pro mladé slečny a dívky, ale čím jste starší, tím víc vám bude slušet klasická rtěnka. V dnešní době můžete vybírat nejen z mnoha odstínů, ale především z mnoha rozmanitých textur, které budou naprosto vyhovovat vašim potřebám. Trápí-li vás suché rty, volte hydratační rtěnky, které rtům dodají potřebnou vlhkost. Výživné rtěnky obohacené o mateří kašičku ocení rozhodně ženy, které už mají kolem rtů sem tam nějakou vrásku a potřebují rty opravdu vyživovat. Opravdovou "must-have" rtěnkou je matná nebo plně krycí, která dodá intenzivní a dlouhotrvající barvu. 

   

  Trocha odvahy 

  Žijete v domnění, že červená není pro vás? Omyl! Vše ale závisí na správně vybraném odstínu, což může být někdy náročnější disciplína. Ve hře je totiž hned několik faktorů, jako je tón pleti, barva vlasů, styl oblékání, ale i zabarvení zubů nebo celkový make-up. Červené odstíny jsou samy o sobě dost výrazné, proto buďte střídmější se zbytkem líčení. Výrazná rtěnka je ale také skvělým doplňkem, takže když obléknete džíny a kecky, ženský prvek jako je sytě červený odstín Amor nebo malinová rtěnka Long Kiss vám rozhodně dodá šmrnc. 

   

  Správný odstín 

  Rtěnku vždy vybírejte podle typu pleti, tvaru rtů, ale i podle příležitosti. Na denní nošení si vystačíte s odstínem o dva tóny tmavším než je vaše přirozená barva rtů. Nechcete-li se vzdát výraznější rtěnky i na den, ponechte líčení opravdu velmi jednoduché. Na večer můžete zvolit výraznější oči i výraznější rtěnku, ale i tady se řiďte pravidlem, že nic se nemá přehánět. Nezapomínejte ani na tvar rtů. Plnější rty si zaslouží i výraznější odstíny, ovšem pokud máte rty úzké, neobejdete se bez konturovací tužky a bez lesku. Nebojte se zkoušet a experimentovat. Všeobecně při výběru platí následující pravidla: Světlým vlasům a světlé pleti budou slušet odstíny růžové (Flirt), broskové (Plush Peony) a béžové (Beige Chiffon). Pravým opakem jsou tmavé vlasy a snědá pleť, kde se vyplatí vsadit na odstíny švestkové (Fuchsia Twist), tmavě hnědé (Lust) i tmavě červené nebo vínové (Verry Berry nebo Rich Cabernet). Pro kombinaci tmavých vlasů a světlé pleti je skvělou volbou odstín královsky červené (True Kiss nebo Regal Red). Zrzkám lichotí odstíny zlatavé (Gilded Bronze), oranžové (Twist Tangerine) a hnědé (Lush Tawny). Typickým černovláskám zase studené odstíny fialové (Attraction) nebo barvy s kovovým leskem. Nejoblíbenějším odstínem je béžově růžová (Luxe Latte), která sluší opravdu každému a nikdy s ní nic nezkazíte. 

   

  Máte vyhráno? 

  Podařilo se vám objevit tu správnou? Pak máte téměř vyhráno! Aby vám ale rtěnka vydržela co nejdéle, musíte jí také správně nanášet. Máte-li suché a popraskané rty, udělejte si jemný peeling klidně večer před spaním. Stačí, když na rty naneste jemnou vrstvu vašeho oblíbeného peelingu a promasírujete je zubním kartáčkem. Před aplikací vždy ještě naneste balzám a nechte ho dobře vstřebat. Následně rty vykreslete konturovací tužkou, kterou vyplňte i celé rty. Tímto trikem docílíte, že se vám rtěnka nebude rozpíjet a na rtech vydrží dlouhé hodiny bez hnutí. U klasické krémové rtěnky prodloužíte trvanlivost, když nanesete jednu vrstvu, kterou obtisknete do ubrousku, zlehka přepudrujete a poté nanesete další. 

  Tip: Optického zvětšení rtů docílíte, když nad střed horního rtu nanesete trochu rozjasňovače nebo třpytivého stínu. Pokud chcete ještě trochu zvětšit úzké rty, naneste na rtěnku lehkou vrstvu transparentního lesku do středu rtů. 

  Pokud si stále nejste jisté výběrem správného odstínu, obraťte se na některé z našich kosmetických studií, kde vám kolegyně pomohou s výběrem.