SLUNCE VE VLASECH: ŠKODÍ, NEBO POMÁHÁ?

Prázdniny a léto jsou pro vlasy vždycky tak trochu zatěžkávacím obdobím. Zprvu se zdá, že jim slunce a chlor nevadí. Svou nespokojenost totiž dávají najevo se zpožděním. Proto zabraňte vysušeným konečkům a vyšisované barvě, dokud je čas! Chcete-li mít tedy i po skončení léta vlasy lesklé a zdravé, zkuste zařadit do své rutiny několik pravidel. Není to žádná věda a stačí jen chtít. 

Vysoké teploty, intenzivní slunce, chlór a sůl se na vlasech dokážou pořádně podepsat. Pamatujte, že základem je vždy hydratace! Dopřejte si šampon, kondicionér i masku, které vlasy vyživí, ale zároveň i zregenerují. Máte-li pocit, že by si vaše vlasy zasloužily nějakou větší vzpruhu a pořádnou dávku výživy, skvěle funguje Hyaluron šampon se zázvorem a eukalyptem. Vlasy zbytečně nefénujte. Pokud už vlasy potřebujete rychle vysušit, snižte teplotu foukání na minimum. A je-li to alespoň trochu možné, nechte vlasy raději přirozeně uschnout. Jedním ze základních pravidel je nechodit nikdy spát s mokrými vlasy! Budou se vám pak více lámat a krepovatět. A to přece nechcete. I při rozčesávání vlasů byste měly být opatrné, protože mokré vlasy jsou náchylnější k lámání. Na pomoc si můžete vzít Sprej pro snadné rozčesávání vlasů, který vlasům navíc dodá zdravý lesk.
 

Kondicionér a maska nestačí

Péče o vlasy ale nekončí pouze rituálem ve formě šamponu, kondicionéru a masky. Po návratu z dovolené, kde vlasy podléhají pořádné dávce slunečních paprsků, vody a většímu pocení, jim dopřejte pořádnou porci regenerace. Nezapomínejte ani na pokožku hlavy, která dostává v letním období také pořádně zabrat. Aby vám nezůstaly následky v podobě pálení kůže nebo lupů, dopřejte si dostatečnou péči v podobě Regenerační kúry na vlasy a pokožku hlavy. Díky jedinečnému složení posílíte vlasy, dodáte jim potřebnou výživu a hydrataci a současně zregenerujete i pokožku hlavy.

Pokud jsou vaše vlasy opravdu oslabené a potřebují dodat pořádnou dávku výživy a hydratace, vsaďte na Vyživující olej na vlasy, který je bohatý na proteiny, lipidy, vitamíny, antioxidanty a přírodní UV filtry. Vlasy nejen vyživuje, ale také chrání před škodlivým UV zářením. Extrakty z unikátních bylin z Amazonie, arganový olej a máslo Murumuru napomáhají k restrukturalizaci vlasů a pronikají hluboko do každého vlasového vlákna, vlasy intenzivně hydratují, poskytují vysoký lesk a zanechávají zdravější, hedvábný vzhled. 
 

Trápí vás roztřepené konečky? 

Roztřepené konečky vlasů není nic, co by nás v tomto období mohlo překvapit, dokáží ale pěkně otrávit. Nemusíte se hned vrhat po nůžkách a zkracovat vlasy o desítku centimentrů, stačí, když zvolíte potřebnou péči a dopřejete vlasům něco navíc. Sérum proti třepení vlasů je jedinečný vlasový přípravek, který intenzivně hydratuje, regeneruje a nekompromisně chrání před volnými radikály. Účinně odstraňuje problém třepení vlasů, regeneruje vlasové konečky a proti třepení působí i preventivně. Dodává vlasům zářivý lesk a eliminuje jejich krepatění. Obsažený olej z hroznových jader patří mezi nejsilnější přirozený antioxidant, který je bohatý na bioaktivní látky, jako jsou bioflavonoidy, nenasycené mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín E a v neposlední řadě minerály - fosfor, draslík, vápník a hořčík. Jako jeden z mála olejů dokáže regulovat mastnotu, takže nezanechává na vlasech mastný film. Další na vlhkost bohaté složky významně zlepšují zadržování vody ve vlasových vláknech a zanechávají vlasy hedvábně jemné. Obsažené hedvábí zvyšuje lesk vlasů a zlepšuje jejich pružnost a strukturu. Sérum je vhodné pro suché, krepaté, ale i chemicky ošetřované vlasy se sklonem k třepení.