Aktuální informace
Vaše objednávky zpracováváme a odesíláme zcela standardně.
Ke každé objednávce nad 1000 Kč dopravné zdarma.
K objednávce nad 2000 Kč získáte atraktivní dárek.

PROČ MUŽI POTŘEBUJÍ ODLIŠNOU PÉČI O PLEŤ NEŽ ŽENY?

Že jsou muži a ženy velmi rozdílní, pro vás rozhodně nebude žádná novinka, že? Věděli jste ale, že muži mají také naprosto odlišnou pleť, než mají ženy? Ano, je to tak. A to je také ten důvod, proč by pánové neměli používat pleťovou kosmetiku, která je určena ženám. Takže dámy (a pánové)! Přichází okamžik, kdy si (po přečtení následujících řádků) vaše drahé polovičky přestanou tajně půjčovat vaši kosmetiku a pořídí si svoji vlastní.

 

Protože mužská pokožka je zkrátka jiná

Vůbec nepochybujeme, že i muži chtějí mít hezkou, pěstěnou pleť a že ocení, pokud nějaká ta vráska ještě pár let zůstane nespatřena. Aby tomu tak ale bylo, je potřeba pleti věnovat dostatečnou péči a vyhovět jejím potřebám. I mužská pokožka má totiž svá specifika a je opravdu velmi odlišná od té ženské, a to hned na několika úrovních. Hlavní rozdíl od té ženské je v celkové struktuře, pak také v odlišné reaktivitě a nebo potřebách, které má.

 

Proč?

Mužská pleť je silnější, což v praxi znamená, že obsahuje více kolagenových a elastinových vláken a je tedy pevnější (v tom mají pánové na rozdíl od žen trochu navrch), ale především to znamená horší absorpci lokálně používaných přípravků (což je ale zase trochu nevýhoda). Pokožka mužů obsahuje také více pórů a produkuje více mazu, čímž má mnohem větší a častější sklony k tvorbě zánětů nebo akné. Největším rozdílem je rozhodně holení a následné možné podráždění a citlivost. Holení totiž představuje pro pleť značný stres a může způsobit drobná poranění, zarudnutí nebo i citlivost pokožky. Trápením pro mnoho mužů je ale také zarůstání vousů. To je někdy doprovázeno výskytem zarudlých pupínků, které mohou přejít až v zánět tzv. folikulitidu.

 

Proč dochází k zarůstání vousů? A jak tomu zabránit?

Důvodů, proč k zarůstání vousů dochází, může být hned několik. Tím nejběžnějším je, že při holení se kolem oholených vousů začnou hromadit kožní buňky, což následně změní směr růstu nového vousu a ten pak roste směrem do pokožky. Dochází k dalšímu pokrytí kožními buňkami a následně ke vzniku zarudlých pupínků vypadajících podobně jako akné, ale v tomto případě mají pupínky více sklon ke krvácení a při neléčení nebo při nesprávné péči mohou způsobit vznik pigmentových skvrn nebo i zánět. Další příčinou častého zarůstání vousů může být také holení proti směru růstu vousů a rizikovější jsou také muži s kudrnatými vlasy, kterým se i vousy více kroutí. Nejlepší a nejrychlejší prevencí proti zarůstání je použití vhodného exfoliačního přípravku, který zamezí hromadění buněk a zabrání vzniku pupínků i zánětu.

 

Hezká a zdravá pleť za pár minut denně

Teď už je zřejmé, že i o mužskou pokožku je potřeba se starat, a také, že potřebuje naprosto odlišnou péči než právě ta ženská. A právě z těchto důvodů byla vyvinuta nová, vysoce účinná řada péče o pleť JAFRA ROYAL Men, která je speciálně přizpůsobena potřebám mužů a jejich životnímu stylu. Multifunkční složení obohacené o exkluzivní výtažek mateří kašičky RJx zmírňuje projevy stárnutí, a díky Skin Comfort komplexu obsahující extrakt z dubu a vrby bílé účinně působí proti podráždění, zarudnutí, chrání pokožku před vysoušením a celkově pomáhá pokožku zklidnit.

JAFRA ROYAL Men poskytuje snadný a rychlý rituál péče o pleť s viditelnými výsledky za pár minut denně. Ucelený systém přípravků je vhodný pro muže všech věkových kategorií, kteří chtějí zlepšit vzhled pleti a zamezit nepříjemným pocitům nebo zarůstání vousů.