NEBEZPEČNÉ MODRÉ SVĚTLO - JAK SE ÚČINNĚ CHRÁNIT?

   

  S největší pravděpodobností tento článek čtete ze svého mobilního telefonu. Nebo z obrazovky svého počítače. Nejsme asi jediní, kdo během dne připoutal vaše oči k displeji a zatímco zaujatě čtete a skrolujete svým mobilním zařízením, prohlížíte další články nebo obrázky, neustále na vás září nebezpečné modré světlo z vašeho LED displeje.

   

  Proč je modré světlo nebezpečné

  Modré světlo je všude kolem nás. Jeho hlavním zdrojem je sluneční záření, ale vyzařuje také ze všech zářivek, LED osvětlení, obrazovek a displejů našich elektronických zařízení. Množství modrého světla, kterému jsme vystaveni ze světel a elektroniky, je pouze zlomkem toho, kterému čelíme ze slunečního záření. Ale s přihlédnutím v jak těsné blízkosti se u těchto umělých zdrojů nacházíme a kolik času u nich trávíme, znamená vyzařování umělého modrého světla skutečné ohrožení zdraví naší pokožky.

   

  Testování dermatologů ukazuje, že modré světlo proniká do hlubších vrstev pleti, kde je síť kolagenových a elastinových vláken, což je ještě hlouběji, než kam dosahuje nebezpečné UVA a UVB záření. Poškození kožních buněk z pohledu stárnutí tak může být daleko rozsáhlejší. Kromě oxidačního stresu může modré světlo způsobovat i větší výskyt pigmentových skvrn a tzv. hyperpigmentací. Expozice modrého světla v noci velmi významně narušuje cirkadiánní rytmus (24 hodinový biologický rytmus) samotných kožních buněk a může tak výrazně narušit i váš spánek. Buňky se totiž mylně domnívají, že ještě není noc, a nespustí tak přirozené opravné procesy v pokožce, což může vést k předčasnému stárnutí a také k výskytu tmavých kruhů pod očima.

  Některá zařízení nabízí filtr modrého světla, který upřednostňuje žluté světlo a snižuje emise modrého světla z vašeho zařízení. I když je takovýto filtr prospěšný, různé zdroje modrého světla, kterým jsme vystaveni v každodenním životě, si žádají skutečně dostatečnou ochranu. Nejnovější výzkumy jako prevenci tedy doporučují každodenní používání přípravků s ochrannými filtry proti slunečnímu záření v kombinaci se silnými antioxidanty.

   

  Vaše pleť vám poděkuje

  Vyzbrojeni těmito znalostmi už víte, proč pokožku chránit. A teď vám prozradíme jak. Jafra má totiž řešení! Seznamte se s inteligentní a ochrannou péčí o pleť nové generace! Řada Royal Boost nabízí ucelený systém péče o pleť, jehož součástí jsou i dva ochranné přípravky s SPF 30, které obsahují ingredience chránící pleť před škodlivými účinky modrého světla. Pro citlivý a suchý typ pleti je to Play It Safe ochranný krém SPF 30 a pro mastnější a smíšenou pleť můžete zvolit Cover Me ochranný krém SPF 30. Oba přípravky jsou obohacené o silné antioxidanty a superfoods (matcha a zázvor), ale také další komplex účinných ingrediencí, které chrání pleť před nebezpečnými účinky škodlivého modrého světla. Když k tomu navíc přidáme exkluzivní komplex mateří kašičky ve formě RJx, máte další benefit navíc, který pomůže pleti vypadat déle mladší a zářivější.

  Díky této inteligentní receptuře bude vaše pokožka neustále zářit a vaše sebevědomí bude “BOOSTed”.