NÁVOD, JAK DOSÁHNOUT PERFEKTNÍHO KOUŘOVÉHO LÍČENÍ NA PLES

   

  Chystáte se na ples? Máte připravené krásné šaty, víte přesně, jaký zvolit účes a přemýšlíte, jaký zvolit make-up? Vsaďte na klasické kouřové líčení. Sluší opravdu každé ženě a pro příležitost, jako je ples nebo večerní party, se skvěle hodí. O tom, jak udělat správné „kouřovky“, ale existuje mnoho mýtů. Pro někoho jsou kouřové oči dokonalým doplňkem pro večerní look, pro někoho se stávají hotovou noční můrou. Dobrou zprávou je, že se tenhle trend můžete snadno naučit. Stačí vám k tomu jen pár skvělých produktů a podrobný postup, jak na to. Tak tady ho máte v klasické černé variantě, kterou můžete dle libosti barevně obměňovat podle nálady a příležitosti.

   

  1. Dokonalý make-up je základ

  Pokud chcete, aby vám make-up opravdu vydržel, naneste na dobře opečovanou a hydratovanou pleť matující podkladovou bázi. Pokračujte nanesením make-upu ve vašem odstínu pleti. Ideálním pomocníkem pro zakrytí nedostatků pleti je rozhodně CC krémový korektor, který zakryje vše, co potřebujete. Navíc pleť krásně projasní. Pudr tentokrát použijte jen na čelo, nos a bradu.

   

  2. A jdeme na to nejdůležitější - líčení očí

  Tajemstvím správných „kouřovek“ je dobrý podklad ve formě měkké kajalové tužky. Celé pohyblivé oční víčko vyplňte černou kajalovou tužkou na oči. Základ dobře zapracujte pomocí prstu a zlehka rozetřete směrem k očnímu záhybu.

   

  3. Pokračujeme stíny

  Od vnějšího koutku směrem do středu víčka postupně nanášejte černý stín z pudrových očních stínů Trio v odstínu Drama. Stín dobře rozetřete od linie řas až k očnímu záhybu. Pokud chcete docílit větší intenzity, aplikujte stín ve více vrstvách. Pokračujte stříbrným stínem z téže paletky a naneste ho od vnitřního koutku směrem do středu. Nezapomeňte na oční záhyb, který také dobře vystínujte, aby se barvy spojily. Bílým stínem přejeďte plochu nad očním záhybem a skončete pár milimetrů pod obočím. Jemnou vrstvou zvýrazněte i vnitřní koutek.

   

  4. Vykouzlete linky kalajovou tužkou

  Pomocí kalajové tužky na oči nakreslete vnitřní linku na spodní i horní víčko, kde ji namalujte pod linii řas. Spodní víčko pak ještě černou linkou orámujte, lehce ji rozetřete štětcem, a poté ještě vystínujte černým stínem z Tria. Vnitřní koutek spodního víčka zvýrazněte štříbrným stínem, který protáhnete směrem do středu víčka.

   

  5. Jak na hustější řasy

  Iluzi hustějších řas perfektně vytvoříte pomocí tekutých očních linek v odstínu Onyx. Po celé délce linie horních řas vytečkujte jemnou linku těsně mezi řasy. Naneste řasenku Curl Luxe na horní i spodní řasy.

   

  6. Aby vaše pleť byla zářivá

  Tváře a lícní kosti poprašte lehkou vrstvou tvářenky v odstínu Terra Cotta. Pokud chcete docílit zářivé pleti, poprašte lícní kosti pudrovým rozjasňovačem. Použít můžete třeba highlighter z konturovací paletky.

   

  7. Nezapomeňte na obočí

  Jemnými a krátkými tahy dokreslete a vytvarujte obočí Duo tužkou na obočí ve vašem odstínu. Poté obočí dobře pročešte kartáčkem. Rozjasňovač na druhé straně tužky použijte pod obočí a lehce jej také naneste do středu nad horní ret.

   

  8. Pro delší trvanlivost rtěnky

  Konturu rtů vykreslete konturovací tužkou na rty v odstínu Roses/Corals. Pro delší trvanlivost rtěnky, vyplňte konturovací tužkou celé rty. Naneste matnou rtěnku Full Coverage v odstínu Flirt a rty lehce stiskněte, aby se barva perfektně spojila.

   

  9. Na závěr zafixujte

  Na závěr celý make-up zafixujte Fixačním sprejem na make-up. Sprej dobře protřepejte, držte 20 cm od obličeje, zavřete oči a 2 až 3krát stříkněte na obličej a máte hotovo.