Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč
získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte
DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

MATEŘÍ KAŠIČKA: JEŠTĚ LEPŠÍ A ÚČINNĚJŠÍO síle mateří kašičky a jejím působení v kosmetických přípravcích od nás slýcháte často. Tenhle skutečný přírodní zázrak tvořený včelami byl využíván již od pradávna. Už staří Egypťané a Římané ji hojně využívali nejen v léčitelství, ale i v kosmetice. Byla také jednou z nejoblíbenějších kosmetických ingrediencí krásné královny Kleopatry. Tehdejší starověké národy ale neměly příliš mnoho znalostí o jejích přesných účincích a podrobnějšímu zkoumání byla podrobena až v pozdější době.

V 18. století ji jeden francouzský přírodovědec označil jako “super výživu” a koncentrovanou plnohodnotnou potravu. Období největší slávy se jí dostalo v 60. letech minulého století, kdy B. De Belvefer získal v roce 1953 patent na výrobu preparátu z mateří kašičky, jímž se stal známým po celém světě. A mateří kašička se postupně začala těšit velké oblibě nejen u veřejnosti, ale i u lékařů. I zakladatelé Jafra Cosmetics Jan a Frank Day studovali tajemství krásy starověkých Egypťanek a účinky oné zázračné ingredience. A tak se v roce 1957 zrodil legendární produkt s obsahem mateří kašičky Royal Jelly hydratační balzám, který se těší oblibě dodnes.
 

Proč je mateří kašička tak účinná?

Krémová, na živiny bohatá látka nalezená ve včelích plástvích, je zázračnou potravou pro včelí královnu, které umožňuje žít 40krát déle než včele dělnici. Je plnohodnotným zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálních látek, tuků, nukleotidů, cukrů a dalších složek nezbytných pro život, jako jsou vitamíny A, B-komplex, C, D a E. Mimořádně prospěšná je právě díky komplexnosti vitamínů, kterými jsou i thiamin (B1), riboflavin (B2), pyridoxin (B6), B12, niacin, biotin, kyselina listová a inositol. Obsahuje také celé spektrum minerálních látek a stopových prvků (sodíku, draslíku, hořčíku, železa, zinku a mědi) a všech aminokyselin nezbytných pro život. Mimoto je bohatá i na nukleové kyseliny RNA a DNA. Všechny složky mateří kašičky jsou ve vyváženém poměru, který se vyvinul během 100 až 120 milionů let (tedy od doby doloženého výskytu včel na naší planetě).
 

Dokáže zastavit čas. A nejen to! 

Aplikace mateří kašičky na kůži v mnoha studiích prokázala protizánětlivý účinek. Je součástí řady dermatologických preparátů používaných pro osvěžení, regeneraci a omlazení pokožky. Bývá i součástí mastí na ošetření spálenin a jiných ran. MUDr. J. Stoklasa popsal výsledky několika studií, při kterých bylo zjištěno, že „preparáty s obsahem mateří kašičky odstraňují vrásky, omlazují kůži a podporují regeneraci pokožky”. Další autoři chválí účinek lokálně aplikované mateří kašičky v kosmetologii. Její biologicky stimulující vliv se projevuje především v lepším prokrvení, napětí a v celkovém vzhledu kůže. Ve studiích byly popsány i její výrazné pozitivní účinky na poškození kůže způsobené jejím fyziologickým stárnutím. Zjistilo se, že po 5 týdnech aplikace se u ošetřovaných žen vyrovnaly jemné vrásky na čele a že rovněž ustoupily asi u jedné třetiny z nich vějířovité vrásky v očním okolí. Dalšími zaznamenanými výsledky mateří kašičky bylo výrazné urychlení hojení menších jizviček nebo spálenin ze slunce.
 

Ještě lepší a ještě účinnější 

Může být už tak dokonalá a extrémně účinná mateří kašička ještě účinnější? Může! Před nějakou dobou totiž vědci v Jafra Cosmetics přišli s dalším průlomem v oblasti péče o pleť. Po deseti letech výzkumu zaměřeného na další zlepšení tohoto elixíru mládí se zrodil nový objev, jehož výsledkem je exkluzivní technologie ve formě komplexu RJx, který kombinuje tři různé typy mateří kašičky a zvyšuje tak její přirozenou sílu.

První typ je mateří kašička ve standardní tekuté formě. Přesně taková, jak je produkována včelami. Tato forma působí pouze v horních vrstvách pokožky, protože je složena z 50 až 70% z vody, která jí zabraňuje proniknout hlouběji do pokožky.

Druhým typem je mateří kašička v podobě prášku, který se získává šokovým zmrazením tekuté formy mateří kašičky. Díky tomu se molekuly stanou mnohem menšími a mohou působit ve středních vrstvách pokožky.

Posledním, třetím typem je Tetrapeptid-45 neboli biotechnologická forma mateří kašičky, rovněž známá jako Royal Active Peptid. Tento peptid je nesmírně účinný, protože má velmi malou molekulární strukturu, takže dokáže proniknout i do nejhlubších vrstev pokožky a dodat potřebné látky a živiny pro delší životnost a regeneraci buněk.  

Prostřednictvím technologie Royal Jelly RJx tedy dokážeme mateří kašičkou zásobit všechny vrstvy pokožky. Mateří kašička tak dokáže výrazným způsobem stimulovat regeneraci buněk, podpořit jejich obnovu a prodloužit jejich životnost. Výsledkem je výrazné zpomalení procesu stárnutí, zvýšení odolnosti, pevnosti a pružnosti pleti a její celkové viditelné omlazení.

Chcete si vyzkoušet sílu mateří kašičky ve formě exkluzivního komplexu RJx na vlastní kůži? Tuto jedinečnou ingredienci najdete ve všech našich kosmetických liních Royal - Defy, Revitalize, Luna BrightBoostClear Smart a linii pro muže Men. A co víc! Najdete ji také v linii dekorativní kosmetiky Royal Color. Díky dokonalým a trendovým barvám vytvoříte nejen nespočet různých vzhledů, ale zároveň pleť hydratujete, omlazujete a vyživujete. A to ocení každá žena, i její pleť.