JAK VYBRAT OPALOVACÍ KRÉM?

   

  Máte rádi krásně opálenou pokožku a nemůžete se každý rok dočkat až začnete chytat bronz? Nebo se naopak snažíte slunečnímu záření co nejvíc vyhnout? Ať už patříte do jakékoli kategorie, v létě se slunečnímu záření zkrátka nevyhnete. Jak se ale nespálit, zabránit vzniku nehezkých pigmentových skvrn a zajistit, aby vaše pokožka zůstala zdravá a opálení vám vydrželo co nejdéle? Recept je jasný! Vybrat tu správnou péči a opravdu ji poctivě používat. Vaše kůže vám za to rozhodně poděkuje. 

   

  Přítel nebo nepřítel? 

  Sluneční záření je pro nás životně důležité. Je zdrojem veškeré energie a pro lidské tělo také zdrojem vitamínu D. Ale kromě všech pozitivních vlivů se může pro naši kůži stát také velkým nepřítelem. Nadměrné slunění a vysoké dávky UV záření mají na náš organismus velmi negativní vliv a mohou způsobit různá poškození, leckdy i nevratná. Kůže mnohem rychleji stárne, vznikají vrásky, oslabuje se imunitní systém a v krajním případě může dojít k rozvoji melanomu a rakoviny kůže. Proto je pro naši pokožku důležité poskytnout ji maximální ochranu pro zachování jejího zdraví! Pamatujte, že tady rozhodně platí heslo, že prevence především. 

   

  Mýtus nebo pravda 

  Máte pocit, že když se nenamažete nebo použijete přípravky s minimálním ochranným faktorem, docílíte rychlejšího a většího opálení? Omyl! Pokud pokožku nebudete dostatečně chránit, spálí se a rychle se oloupe. To ostatně všichni dobře známe. Pokud ale sáhnete po kvalitním voděodolném přípravku s dostatečně vysokým ochranným faktorem obohaceným o další výživné látky, vaše opálení bude pozvolné a mnohem trvanlivější. Není to snad lepší varianta? Právě proto všechny přípravky JAFRA SUN kombinují několik účinných slunečních filtrů proti UVA i UVB záření a tím zajišťují širokospektrální ochranu kůže. Exkluzivní komplex ayurvédských rostlinných výtažků z lékořice, moringy, vetiveru a zimní třešně, poskytují silnou antioxidační ochranu před volnými radikály, zklidňují pokožku, dodávají jí chladivý pocit, pomáhají eliminovat vznik pigmentových skvrn a udržují tak pokožku zdravou.

   

  Jak se vyznat v číslech? 

  V posledních letech se doporučuje používat přípravky s vyšším SPF, protože záření je mnohem intenzivnější. Vždy závisí i na denní době, ročním období a nadmořské výšce, kde se zrovna nacházíte. Při výběru přípravků hraje důležitou roli také váš fototyp. Čím více pigmentu má kůže, tím lepší má přirozenou ochranu před škodlivým slunečním zářením. Ochranný faktor neboli SPF určuje maximální délku pobytu na slunci bez rizika, že dojde k jejímu poškození vlivem slunečního záření. Všeobecně se předpokládá, že člověk smí být bez ochrany na slunci maximálně 15 minut, aniž by jeho pokožka zrudla. U velmi citlivých typů pouze 10 minut. A číslo ochranného faktoru udává, kolikrát déle po namazání můžete pokožku vystavit slunečnímu záření. Je to jednoduchá matematika, stačí násobit patnáct minut číslem SPF a hned víte, jak dlouho smíte zůstat na slunci. Teď už jen stačí to správně dodržovat! Pro pobyt u moře, na pláži nebo dlouhodobý pobyt na slunci volte vždy vyšší stupeň SPF, nejlépe Opalovací sprej na obličej a tělo SPF 30 nebo Opalovací krém na tělo SPF 50. Při běžném režimu a krátkodobém pobytu na slunci by vaše ochrana měla být minimálně s SPF 15 až 20. 

   

  Pleť versus tělo 

  Myslete na to, že pokožka obličeje a těla má různé potřeby. Vrchní vrstva pleti obličeje má menší buňky než pokožka jinde na těle, což znamená menší ochrannou bariéru. Obsahuje také více pórů, je slabší, vzhledem k většímu počtu mazových žláz produkuje více lipidů a každodenně je mnohem více vystavována negativním vlivům vnějšího prostředí. Proto je potřeba chránit ji před sluncem mnohem více a pomocí produktů, které jsou vyvinuté speciálně pro její potřeby. Pokud jste majitelkou sušší pleti, tou správnou volbou bude Opalovací krém na obličej SPF 50+. Trápí-li vás naopak mastnější pleť a toužíte spíše po odlehčené textuře, můžeme vřele doporučit Nemastný opalovací krém na obličej SPF 50, který si rozhodně zamilují i muži. 

   

  Dodržujte pravidla 

  Ochranný přípravek nanášejte vždy minimálně 20 minut před pobytem na slunci. Aplikujte jej vždy v dostatečném množství! Doporučení je 2 mg/cm2, dospělý člověk tak na jedno namazání spotřebuje cca 40 až 50 g krému. Myslete také na to, že ochranné faktory se nesčítají! Pokud tedy běžně používáte denní péči s SPF 15 a poté nanášíte make-up s SPF 20, ochranný faktor, který chrání vaši pleť, bude vždy maximálně 20. Proto je potřeba v letních měsících přes denní krém použít ještě opalovací krém s vyšším ochranným faktorem. Napadá vás, zda existuje i jiné řešení? Ano! Skvělá vychytávka a náš oblíbený produkt v podobě Royal Jelly ochranného fluidu SPF 50 totiž funguje jako 2 v 1. Poskytne vám maximální ochranu před UV paprsky a zároveň dodá pleti potřebnou hydrataci a péči proti známkám stárnutí.