Aktuální informace
SPECIÁLNÍ PRÁZDNINOVÁ NABÍDKA
Každý den jiný produkt za atraktivní cenu!
K objednávce nad 1000 Kč
získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte
DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT OPALOVACÍ KRÉM?

Máte rádi krásně opálenou pokožku a nemůžete se každý rok dočkat, až začnete chytat bronz? Nebo se naopak snažíte slunečnímu záření co nejvíc vyhnout? Ať už patříte do první nebo druhé kategorie, v létě se slunečním paprskům zkrátka nevyhnete.
Jak se ale nespálit, zabránit vzniku nehezkých pigmentových skvrn a zajistit, aby vaše pokožka zůstala zdravá a opálení vám vydrželo co nejdéle? Recept je jasný! Vybrat tu správnou péči a opravdu ji poctivě používat. Vaše kůže vám za to rozhodně poděkuje. 

 

Přítel nebo nepřítel? 

Sluneční záření je pro nás životně důležité. Je zdrojem veškeré energie a pro lidské tělo také zdrojem vitamínu D. Ale kromě všech pozitivních vlivů se může pro naši kůži stát také velkým nepřítelem. Nadměrné slunění a vysoké dávky UV záření mají na náš organismus velmi negativní vliv a mohou způsobit různá poškození, leckdy i nevratná. Kůže mnohem rychleji stárne, vznikají vrásky, oslabuje se imunitní systém a v krajním případě může dojít k rozvoji melanomu a rakoviny kůže. Proto je pro naši pokožku důležité poskytnout jí maximální ochranu pro zachování jejího zdraví! Pamatujte, že tady rozhodně platí heslo "prevence především". 
 

Mýtus nebo pravda 

Máte pocit, že když se nenamažete nebo použijete přípravky s minimálním ochranným faktorem, docílíte rychlejšího a většího opálení? Omyl! Pokud pokožku nebudete dostatečně chránit, spálí se a rychle se oloupe. To ostatně všichni dobře známe. Pokud ale sáhnete po kvalitním voděodolném přípravku s dostatečně vysokým ochranným faktorem obohaceným o další výživné látky, vaše opálení bude pozvolné a mnohem trvanlivější. A není právě tohle lepší varianta? Právě proto všechny přípravky nové generace sluneční péče Jafra Sun kombinují několik účinných slunečních filtrů proti UV záření, infračervenému záření a viditelnému světlu a tím zajišťují širokospektrální ochranu kůže. Jejich lehká, voděodolná textura a nemastná receptura bez obsahu oxybenzonu, oktinoxátu, ftalátů a parabenů je předurčuje ke každodennímu použití pro všechny věkové kategorie od 6 měsíců věku až po dospělé. Složení obohacené o vitamíny a rostlinné výtažky je šetrné k mořským korálům a poskytuje aktivní antioxidační ochranu, zabraňuje vzniku pigmentových skvrn, eliminuje nežádoucí barevné změny a chrání pokožku před předčasným stárnutím. 
 

Jak se vyznat v číslech? 

V posledních letech se doporučuje používat přípravky s co nejvyšším SPF, protože záření je mnohem intenzivnější. Vždy závisí i na denní době, ročním období a nadmořské výšce, kde se zrovna nacházíte. Při výběru přípravků hraje důležitou roli také váš fototyp. Čím více pigmentu má kůže, tím lepší má přirozenou ochranu před škodlivým slunečním zářením. Ochranný faktor neboli SPF určuje maximální délku pobytu na slunci bez rizika, než dojde k jejímu poškození vlivem slunečního záření. Všeobecně se předpokládá, že člověk smí být bez ochrany na slunci maximálně 15 minut, aniž by jeho pokožka zrudla. U velmi citlivých typů je to dokonce pouze 10 minut. A číslo ochranného faktoru udává, kolikrát déle po namazání můžete pokožku vystavit slunečnímu záření. Je to jednoduchá matematika, stačí vynásobit patnáct minut číslem SPF a hned víte, jak dlouho smíte zůstat na slunci. Teď už jen stačí to správně dodržovat! Proto pokud chcete opravdu maximálně chránit svoji kůži i svoje zdraví, měli byste volit přípravky s SPF 50, které vám poskytnou tu nejlepší ochranu. Vyzkoušet můžete například Opalovací sprej SPF 50
 

Pleť versus tělo 

Myslete na to, že pokožka obličeje a těla má různé potřeby. Vrchní vrstva pleti obličeje má menší buňky než pokožka jinde na těle, což znamená menší ochrannou bariéru. Obsahuje také více pórů, je slabší, vzhledem k většímu počtu mazových žláz produkuje více lipidů a každodenně je mnohem více vystavována negativním vlivům vnějšího prostředí. Proto je potřeba chránit ji před sluncem mnohem více a pomocí produktů, které jsou vyvinuté speciálně pro její potřeby. Ideální volbou je v tomto případě Opalovací krém na obličej SPF 50+. Pokud chcete pleti spolu s ochranou dodat i barvu, sáhněte po Tónujícím opalovacím krému na obličej SPF 50+, který je obohacený o speciální technologii Color-Match. Díky této vymoženosti se hned po aplikaci uvolňují zapouzdřené mikropigmenty, které se barevně přizpůsobují vašemu tónu pleti, kryjí nedokonalosti a propůjčují pleti svěží a přirozený vzhled. 
Jste-li už ve věku, kdy vás trápí nějaká ta vráska nebo pigmentová skvrna, potřebujete dlouhodobou ochranu a nechce se vám vybírat mezi krémem proti stárnutí a péčí proti slunci, máme pro vás řešení 2v1. Ochranný fluid SPF 50 je pečující nemastný fluid obohacený o exkluzivní Royal Jelly RJX, vitamín C a další rostlinné výtažky, které pomáhají obnovit a regenerovat pleť, působí proti jejímu předčasnému stárnutí a zároveň ji prokazatelně chrání před poškozením slunečním zářením, životním prostředím a volnými radikály. 
 

Dodržujte pravidla 

Ochranný přípravek nanášejte vždy minimálně 15 minut před pobytem na slunci. Aplikujte jej vždy v dostatečném množství! Doporučení je 2 mg/cm2, dospělý člověk tak na jedno namazání spotřebuje cca 40 až 50 g krému. Myslete také na to, že ochranné faktory se nesčítají! Pokud tedy běžně používáte denní péči s SPF 15 a poté nanášíte make-up s SPF 20, ochranný faktor, který chrání vaši pleť, bude vždy maximálně 20. Proto je potřeba v letních měsících přes denní krém použít ještě opalovací krém s vyšším ochranným faktorem nebo zvolit takovou denní péči, která vám poskytne potřebnou hydrataci a výživu a zároveň i vysokou ochranu proti slunci. V tomto případě vám velmi dobře poslouží denní multifunkční přípravky jako je Play it safe ochranný krém SPF 30, který je vhodný pro normální až suchou pleť, nebo Cover me ochranný krém SPF 30, který ocení především pleť mastnější. Pokud jste na vaší pleti objevili už nějakou tu pigmentovou skvrnu, velkým pomocníkem vám bude Rozjasňující ochranný krém SPF 30 z řady Luna Bright, která se speciálně zaměřuje nejen na prevenci vzniku pigmentací, ale i na zmírnění těch již vzniklých. Jste-li majitelkou už zralejší pleti a potřebujete opravdu maximální péči i ochranu, pak je pro vás ideální volbou buďto již zmiňovaný Ochranný fluid SPF 50, nebo Multifunkční Anti-Ageing ochranný krém SPF 50, pomocí nichž vyřešíte jak vysokou ochranu, tak péči proti stárnutí.