Aktuální informace
Vaše objednávky zpracováváme a odesíláme zcela standardně.
Ke každé objednávce nad 1000 Kč dopravné zdarma.
K objednávce nad 2000 Kč získáte atraktivní dárek.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O PLEŤ V DOBĚ ROUŠKOVÉ

Jak se zdá, právě v tomto období potřebuje naše pleť mnohem větší péči než kdykoli jindy. A možná také úplně odlišnou než na jakou jsme byli doposud zvyklí. Součástí našich životů se totiž stalo každodenní nošení roušky a slova jako stres nebo únava získávají zase trochu jiný rozměr. Možná patříte do té šťastnější skupiny a roušku nasazujete pouze na pár minut přes den, ale někdo v ní musí trávit i dlouhé hodiny. Tak či onak dostává naše pleť pořádně zabrat. Proč?

 

Teplo, vlhko a nedostatek čerstvého vzduchu. Tak by se dal zjednodušeně popsat život pod rouškou. Naše pleť se pod ní mnohem více potí, může se i lehce zapařit, čímž snadno dojde k většímu množení bakterií na pokožce. Abychom ale byli spravedliví, viníkem není jenom rouška. Především další faktory, jako je únava nebo stres, které teď mnozí z nás prožívají, mohou kvalitu pleti ještě výrazně zhoršovat. Snadno se tak stane, že je pleť přecitlivělá, unavená, začervenalá a častěji se objevují pupínky nebo i vyrážka. Ale žádný strach! Chce to jen nepřestat o pleť pečovat, trochu změnit strategii a více vyhovět jejím potřebám.

 

Očista dočista!

Rozhodně nepodceňujte pravidelné čištění pleti. A to i v případě, že nepoužíváte žádný make-up nebo líčidla. V tuto chvíli se vám vyplatí sáhnout především po šetrnějších přípravcích, jako jsou lehké hydratační emulze. Volte přípravky, které vám zajistí dostatečnou výživu, regeneraci a především hydrataci, kterou teď vaše pleť potřebuje ze všeho nejvíc. Naším nejoblíbenějším produktem právě v tomto období je Royal Revitalize jemné čistící mléko, které je velmi šetrné a dokáže pleť nejen zbavit všech nečistot, ale také krásně zklidnit.

 

Hydratace především 

Tohle je krok, který teď rozhodně není radno podceňovat. Jen je potřeba jít na to zase trochu jinak. Na den zvolte spíše lehké a fluidní krémy, které se dobře vstřebávají, nechají vaši pleť volně dýchat, dodají i potřebné živiny a celkově pokožku zklidní. Hutnější a výživnější krémy si pro tentokrát nechte pouze na noc. Vzhledem k tomu, že u monitorů a obrazovek teď trávíme mnohem více času než kdykoli předtím, měl by také váš denní krém obsahovat ochranný filtr, který chrání nejen proti UV záření, ale i proti škodlivému modrému světlu, které z displejů vyzařuje. Přesně to dokáže ochranný krém Play It Safe, který obsahuje SPF 30, je lehký, hodně hydratační a snadno se vstřebává. Pokud musíte nosit roušku i během dne, doporučujeme mít u sebe osvěžující ubrousky (jedny najdete v řadě Royal Boost) a pleť přes den několikrát zlehka očistit, osvěžit a poté opět nanést lehkou vrstvu hydratačního krému. Zabráníte tak vzniku pupínků a výrazně snížíte riziko podráždění.

 

Namaskujte se

Zapomínat byste neměli především na pravidelnou pleťovou masku, která pomáhá šetrně odstraňovat odumřelé kožní buňky, pleť celkově regeneruje a doplňuje potřebnou výživu a hydrataci. Vyberte si takovou, která obsahuje potřebné živiny a podpoří především detoxikaci pleti. Vyzkoušet můžete například Detoxikační pleťovou masku z řady Royal Boost, která je skvělou směsí superpotravin, což je přesně to, co teď potřebujete.

 

Make-up na minimum

Ano, make-up a líčidla jsou skutečně produkty, které bychom teď měly omezit co nejvíce. Nejenže pod rouškou stejně nejsou vidět, ale díky vlhkému prostředí mohou mnohem více dráždit pokožku a můžete si tak zadělat na pořádné trápení v podobě pupínků nebo i vyrážky. Navíc, jedním z nejdůležitějších faktorů je především udržet roušku čistou a to se vám ani se sebelepším make-upem na pleti zkrátka nepodaří.

 

A kromě důsledné a pravidelné péče o pleť, nezapomínejte také na pokožku celého těla. Hýčkejte se, dopřávejte si pravidelné koupele a relaxaci. Teď je totiž ten nejlepší čas myslet opravdu na sebe a dělat si radost i maličkostmi.