Aktuální informace
Vaše objednávky zpracováváme a odesíláme zcela standardně.
Ke každé objednávce nad 1000 Kč dopravné zdarma.
K objednávce nad 2000 Kč získáte atraktivní dárek.

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O OČNÍ OKOLÍ

 

Vaše oči a váš pohled o vás prozradí daleko víc, než si myslíte. Mnohdy totiž nemusíte ani nic vyslovit a vaše oči řeknou všechno za vás. Vyspaly jste se dorůžova? Poslední dobou se vám všechno daří? Nebo jste naopak ve stresu, nic se vám nedaří, náladu máte pod psa a o kvalitním spánku slyšíte jen z doslechu? O tom všem promluví váš výraz tváře a především vaše oči. A krom toho právě oční okolí je oblast, kde se vrásky a příznaky stárnutí pleti projevují jako první! Ale nezoufejte, všechno má své řešení a my pro vás máme pár tipů, jak zatočit s kruhy nebo váčky pod očima, mimickými vráskami a jak nejlépe pečovat o oční okolí, aby vaše oči zářily zdravím a energií. Důležité je začít především včas. 

 

Od základu 

V péči o pleť je základním pravidlem čištění pleti a její důkladné odlíčení. Ani u očí tomu není jinak. A to dokonce i v případě, že se nelíčíte! Přes den se vám totiž na pleti nahromadí spousta nečistot, kterých potřebujete pleť zbavit. Takže první zásada zní čistit a odličovat. V tomto případě samozřejmě odličovačem očí, který pleť kolem očí zbaví všech nečistot, odstraní make-up a zároveň poskytne dostatečnou péči, zklidnění a osvěžení. Je k očím a očnímu okolí velmi šetrný, takže neriskujete žádnou alergii, pálení nebo červenání, které se snadno může vyskytnout v případě, že k odlíčení a čištění očí použijete běžný čistící přípravek, který je určen na čištění pleti.  

 

Kruhy a váčky pod očima 

Základ je v rodině. Podívejte se na svoji maminku nebo babičku. Pokud i je trápí tmavé kruhy pod očima nebo dokonce otoky, je velmi pravděpodobné, že to budete mít stejně. Geny zkrátka neoblafnete. Rozhodně to ale neznamená, že s tím nemůžete nic dělat! Naopak je to spíš signál, že očím musíte věnovat větší péči a vsadit na kvalitnější přípravky. Správnou oční péči vybírejte podle toho v jaké kondici je vaše pleť a také podle toho na kolik let vypadá. S tmavými kruhy pod očima zatočí Liftingový oční krém se zlatem, který projasní oční okolí, poskytne potřebnou hydrataci a zároveň pomáhá redukovat vrásky. Trpíte-li na otoky a váčky pod očima pomůže pravidelná masáž očního okolí. Pleť masírujte prsteníčkem vždy od obočí a nadočnicového oblouku směrem k vnitřnímu koutku, podpoříte tím lymfatický odtok a otoky se zmírní. Pro větší efekt pomůže, když si oční krém necháte v lednici. Krásně potom chladí a snadněji si poradí s otoky. A pokud potřebujete přece jen kruhy pod očima trochu zakrýt, pomocníkem vám bude krémový korektor Skin Defense SPF 15, který díky technologii Intellishield a ochrannému faktoru chrání oční okolí před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí a slunečním zářením. Jako verze do kabelky a na cesty vám poslouží CC krémový korektor s SPF 20

 

Vrásky na obzoru 

Pokud už jste se ocitly ve stádiu, kdy je potřeba dopřát očnímu okolí nejen hydrataci, ale i výživu a zpevnění, hledejte komplexnější péči. Opět se vždy řiďte aktuálním stavem pleti, věkem a problémem, který chcete řešit. Kolem čtyřicítky, kdy už vrásky přibývají, je pleť mnohem sušší a kolagenu už jí výrazně ubývá. Po padesátce už je potřeba se zaměřit na přípravky, které i zpevní oční okolí a mají liftingový efekt. Chcete-li dosáhnout opravdu viditelných výsledků, rozhodně se vám vyplatí zvolit jeden krém na den, který bude pleť především hydratovat a chránit, a další krém na noc, který vám poskytne potřebnou regeneraci a výživu. Ideální základ, který by neměl chybět žádné ženě, najdete v podobě Royal Revitalize revitalizačního očního krému, který obsahuje exkluzivní komplex RJX a okamžitě dodá pleti energii, prozáří oční okolí, hydratuje a snižuje viditelné známky stárnutí. 

 

Buďte jako profesionál 

Pleť kolem očí je nejvíce namáhanou oblastí našeho obličeje. Neobsahuje téměř žádné mazové žlázy a tím pádem je samozřejmě mnohem sušší, náchylnější a citlivější na negativní vlivy vnějšího prostředí. Vzhledem k tomu, že oční partie mají naprosto odlišnou strukturu kůže, potřebují také jinou péči. Proto vždy vybírejte přípravky, které jsou určeny pouze pro oční okolí. Toužíte-li po opravdu profesionální péči, vsaďte na Oční kúru Duo z řady Jafra PRO. Dvě tubičky, každá určená na jinou partii očí, vám zajistí maximální péči a profesionální ošetření. A pokud vás trápí povadlá a převislá horní víčka, máte konečně řešení. 

 

Nejste si úplně jisté výběrem očního krému? Nevadí! Obraťte se na některé z našich kosmetických studií, kde vám naše školené kosmetičky a kosmetické konzultantky ochotně poradí a pomohou vám vybrat péči, která je pro vás ta nejvhodnější.