JAK SE ÚČINNĚ ZBAVIT PIGMENTOVÝCH SKVRN?

Také patříte do skupiny žen, pro které je téma pigmentových skvrn nekonečný boj? Snažíte se jich všemožně zbavit a stále nic nefunguje? Máte pocit, že nic nezabírá a už jste to dávno vzdala? Nebo stále ještě hledáte účinnou metodu, jak nevzhledné hyperpigmentace vyléčit? Ať už je to tak či onak, věřte, že v tom opravdu nejste sama!

 

Téma pigmentových skvrn trápí velkou část ženské populace a troufám si říci, že se skupina žen řešící tento problém, neustále rozšiřuje. Není už to otázkou pouze žen ve starším věku a po čtyřicítce, ale už i ženy kolem 30. roku věku řeší tento problém nevzhledných skvrn, které jim dělají neplechu na obličeji a v dekoltu. Některé skvrny mohou být sotva viditelné, ale některé dokáží nadělat pěknou paseku a zacloumat řádně s vaším sebevědomím. Snažíme se všelijak skvrn zbavit nebo je účinně a nenápadně zamaskovat, ale ne vždy se nám to daří, jak bychom přesně chtěly. Co na ně vlastně opravdu platí? Jak vznikají a jak s nimi zatočit, když už se vám nějaká ta skvrnka objeví?

 

Jak pigmentové skvrny vznikají?

Pigmentové skvrny jsou výsledkem nadměrné produkce melaninu, kožního barviva, které určuje barvu pleti. Příčin může být hned několik. Kromě UV záření má vliv na vznik nevzhledných skvrn, tzv. melasmat a chloasmat, které se nejčastěji objevují na tvářích, spáncích, horním rtu nebo na hřbetu ruky, také genetická predispozice nebo hormonální dysbalance. První příznaky se proto u mladších žen objevují v období těhotenství nebo vlivem užívání hormonální antikoncepce. Rizikovou skupinou jsou i ženy v menopauze, se kterou úzce souvisí užívání hormonální léčby. Dalšími příčinami může být ale i užívání některých dalších léků a antibiotik, poškození jater, poruchy štítné žlázy nebo záněty na kůži. Další skupinou pigmentových skvrn jsou tzv. stařecké skvrny (lentigo senilis nebo lentigo solaris), které se vyskytují právě u žen po 40. roku věku a mohou být způsobená jak nadměrným slunečním zářením, tak i fyziologickým stárnutím kůže.

 

Prevence na prvním místě!

Asi to znáte. Prevence je prostě základ. A u pigmentových skvrn to platí dvojnásob. Není nic účinnějšího než se maximálně chránit, aby raději žádná skvrna nevznikla než pak řešit příčinu podceněné péče. Na vznik pigmentových skvrn mají vliv jak UVB, tak i UVA paprsky. Kůže bohužel reaguje již na velmi nízkou hladinu UV záření. Pokožka je tak ohrožená po celý rok, protože i chladné světlo může aktivovat tvorbu melaninu. Proto ženy trpící hyperpigmentací musí myslet na ochranu pokožky během celého roku, kdy by měly používat přípravky s ochranným faktorem alespoň SPF 15. 

 

Co dělat, když už se pigmentová skvrna objeví?

Chráníte svoji pleť, a přesto jste nějakou tu pigmentovou skvrnu objevily? Nevadí! Pokud už se tak stane, je dobré začít problém řešit okamžitě. Čím dříve začnete, tím je větší naděje na úspěšnou léčbu a rychlejší výsledky. Naštěstí již dnes existují přípravky s velmi účinným složením, které dokáží s pigmentacemi bojovat a zdárně je eliminovat. Důležité je však nezapomínat na každodenní a pravidelnou péči o pleť. Pokud chcete začít řešit pigmentové skvrny, je dobré začít koncentrovanou péčí a hloubkovým sérem. V našem případě si můžete zvolit i nejnovější a ucelenou řadu Royal Luna Bright, kompletní rituál péče o pleť s výběrem těch nejlepších ingrediencí včetně kyseliny diglukosyl-gallové, která se ukazuje v řešení pigmentových skvrn jako jedna z nejúčinnějších ingrediencí. Obsažený exkluzivní komplex mateří kašičky ve formě RJx, ovocné kyseliny nebo výtažky z červených mořských řas ještě doplňují velmi účinný koktejl, který odhalí krásnou a zářivou pleť. Můžete se tak zařadit mezi 98% žen, které již po 4 týdnech používání deklarovalo zesvětlení hyperpigmentací, sjednocení barevného tónu pleti a dramaticky zlepšený, mladistvý vzhled pleti.

Pro efektivní boj s pigmentovými skvrnami nezapomínejte ani na pravidelnou regeneraci pokožky pomocí hloubkových pleťových masek nebo peelingu. Naším favoritem je Royal Revitalize vulkanická exfoliační maska, která je bohatá na ovocné kyseliny, rostlinné výtažky, vitamíny a zároveň obsahuje exkluzivní komplex mateří kašičky RJx. Výrazně odstraňuje odumřelé kožní buňky, podporuje obnovu pleti, snižuje výskyt jemných linek a vrásek, zlepšuje pružnost, texturu pleti a sjednocuje její barevný tón. 

 

Profesionální péče v pohodlí domova 

Investujte do čistícího kartáčku a dopřejte si doma péči jako v profesionálním salonu. Pravidelné používání čistícího kartáčku nejenže vyčistí pokožku více do hloubky než jenom pomocí konečků prstů, ale odstraňuje také odumřelé kožní buňky a podporuje regeneraci pleti. Díky tomu zlepšíte vstřebávání všech přípravků, které na pleť následně použijete a zajistíte jejich vyšší účinek při redukci pigmentových skvrn. Sonický přístroj na čištění pleti je velmi šetrný a je určený ke každodennímu použití. Má navíc výměnnou hlavici, takže si v pohodlí domova zvládnete udělat i hloubkovou mikrodermabrazi, čímž zase o něco víc podpoříte regeneraci pokožky, tvorbu nových buněk a zároveň výrazně zmírníte vzhled pigmentových skvrn. 

 

A co takhle sérum?

Pokud chcete s pigmentovými skvrnami opravdu zatočit vsaďte na séra. Ta obsahují koncentrované ingredience, které pronikají hluboko do pokožky a dokáží tak zajistit mnohem intenzivnější péči než pleťový krém. Navíc si můžete vybrat přesně takové, které svým složením odpovídá přesně vašim potřebám a doplní tak běžnou každodenní péči o pleť. Přípravky také vybírejte podle aktuálního období! Právě teď, kdy už není ostré sluneční záření, je nevhodnější období, kdy na pigmentové skvrny můžete zaútočit pomocí AHA kyselinretinolu a dalších intenzivních přípravků na obnovu buněk. Rozhodně se vám také vyplatí doplnit pravidelnou péči o preventivní přípravky s rozjasňujícími složkami, které zábrání tvorbě dalších pigmentací. Vyzkoušet můžete i Royal Revitalize sérum na pigmentové skvrny, které díky obsahu mateří kašičky a bioaktivních účinných látek pleť regeneruje, zabraňuje vzniku pigmentací a sjednocuje barevný tón pleti.