JAK PROMĚNIT KOUPELNU V DOMÁCÍ LÁZNĚ

   

  Najít si nějaký čas na odpočinek a relaxaci nemusí nutně znamenat utratit všechny peníze, sbalit kufry a odletět někam do teplých krajin na luxusní dovolenou. Někdy k tomu postačí i hodina času a prostředí vaší koupelny, kde si dopřejete pořádnou očistu a relaxaci v podobě domácích lázní. A věřte nám, rozhodně to stojí za to! Naplánujte si večer, kdy budete mít koupelnu jenom sami pro sebe a užijete si ten správný relaxační rituál. Stačí vám k tomu jen pár skvělých produktů, svíčky, příjemná hudba a klidně i sklenka dobrého vína.

   

  Kdy? Právě teď!

  Také se vám zdá, že jste zavalení každodenními povinnostmi, nic nestíháte a vážně už byste si potřebovali odpočinout? Pořád si slibujete, že budete lépe plánovat, delegovat úkoly, uděláte si na sebe více času, vyčistíte si hlavu, ale vždycky to dopadne tak, že svoje plány odložíte na dobu neurčitou nebo se jim budete věnovat, až budete mít více času? Ale víte co? Ten pravý a správný čas nikdy nepřijde! Musíte si ho totiž udělat! A záleží jen na vás, jestli konečně bouchnete do stolu a uděláte něco pro sebe! Tak začněte třeba hned.

   

  Vytvořte si příjemnou atmosféru

  Lehké přítmí a vonná svíčka dokážou dělat divy. Tím rozhodně začněte. Zapalte svíčku, pusťte si příjemnou hudbu, natočte teplou lázeň a nezapomeňte do vody přidat pár zrníček koupelové soli. Vyzkoušet můžete uklidňující koupelovou sůl z řady SPA domácí lázně. Dokonalá souhra vůně zázvoru a eukalyptu uvolní napjaté svaly, zklidní mysl a osvěží celé vaše tělo. Je to opravdový zážitek a pro navození relaxace a uvolnění téměř nezbytná záležitost.

   

  Dopřejte péči celému tělu

  Jakmile jste dostatečně uvolněná, můžete pokračovat v péči o své tělo. Tělový peeling zjemní vaši pokožku a připraví ji na další péči. Na povzbuzení smyslů a osvěžení celého těla naprosto skvěle funguje tělový peeling se zázvorem a mořskou solí. Ten navíc jemně odstraňuje odumřelé buňky kůže, zanechává pleť krásně jemnou, hladkou a hydratovanou. Pocit vysušené pokožky se v tomto případě vážně nekoná.

  Použití peelingu je důležité i kvůli tomu, že pokožka pak lépe přijímá další výživné látky, vyčistí se póry a uvolní toxiny. Totéž můžete udělat i pro pleť. Než ale použijete pleťový peeling, nezapomeňte pleť dobře odlíčit a vyčistit. Pouze čistá pleť může dobře vstřebat následnou péči, kterou se jí chystáte dopřát.

   

  I vaše vlasy potřebují hýčkat

  Když už máte za sebou dokonalou očistu těla i pleti, vrhněte se na vlasy. Po umytí oblíbeným šamponem a kondicionérem jim dopřejte pořádnou dávku regenerace. K dokonalému rituálu a k pravým domácím lázním rozhodně patří regenerační kúra na vlasy a pokožku hlavy. Začněte aromaterapeutickou masáží, která vás uvolní, podpoří mikrocirkulaci, a podpoří tak zdravý růst vlasů. Přesný návod, jak na to najdete zde. Masku pak nechte ještě několik minut působit, a poté důkladně opláchněte.

   

  To nejlepší na konec

  Po teplé koupeli nezapomeňte promasírovat celé tělo výživným tělovým mlékem nebo hutnějším krémem. Jestli si chcete užít závěrečnou dechovou terapii a skutečné uvolnění, použijte masážní krém se zázvorem a mořskými řasami, který vyživuje, zklidňuje a působí relaxačně na všechny smysly. Při závěrečné péči myslete i na ruce, nohy a rty, které si také zaslouží vaši pozornost. Na čistou a zregenerovanou pleť naneste noční péči a jemně vmasírujte.

   

  A teď už stačí jen vklouznout do postele s dobrou knížkou a bylinkovým čajem a užít si ten čas, který je jen váš! Po takovém relaxačním rituálu se vám bude nejen klidně spát, ale umocní se i účinky všech kosmetických přípravků, které jste si dopřáli.