JAK PEČOVAT O PLEŤ V ZIMĚ?

   

  Potřeby pleti se v průběhu roku různě mění. Proto je důležité těmto potřebám přizpůsobovat i pravidelnou péči o pleť a vždy volit takové přípravky, které jsou ideální pro aktuální stav, ve kterém se právě vaše pleť nachází. Zima je velmi specifickým obdobím, kdy je pleť zatížena mnohem více než v jiných měsících. Pokožka je vystavena chladnému počasí, studenému větru, zhoršeným povětrnostním podmínkám a velkým změnám teplot při přechodu z vytopeného prostředí do chladného počasí. To vše znamená pro pleť nadměrnou zátěž, narušuje to její strukturu, oslabuje její obranyschopnost, dochází k dehydrataci a v horším případě i k citlivosti pokožky. Prozradíme vám, jaké chyby dělají ženy nejčastěji, čeho se vyvarovat a jak zvolit správnou péči.

   

  HYDRATOVAT NEBO NEHYDRATOVAT?

  Jeden z největších omylů, kterého se v zimě často dopouštíme je, že nepoužíváme hydratační krémy. V žádném případě není pravda, že hydratační krém vám na pleti může zmrznout nebo způsobit popraskání pokožky a její poškození. Naopak. Hydratace v zimě je snad ještě důležitější než kdykoli jindy. Určitě však vaší pleti více prospějete, když zvolíte krém, který je výživnější s vyšším obsahem lipidů, ceramidů, vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Posílíte tím tak obranyschopnost vaší pleti, obnovíte vrchní lipidový film a ochráníte pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Ani mastnější a smíšené typy pleti by neměly hydrataci podceňovat. Dehydratovaná pleť se naopak může mnohem více mastit a může být náchylnější k dalším poškozením. U těchto typů je pak spíše vhodnější používání lehčích a fluidnějších textur, které však dodají potřebnou péči a výživu. Vybírejte i krémy s obsahem antioxidantů a vitamínů E a A, budou pro vaši pleť příjemným bonusem a ochrání ji před smogem a nepříznivým ovzduším.

  Naše tipy:

  Royal Revitalize revitalizační pleťový elixír

  Royal Revitalize revitalizační pleťový krém  

   

  DOPLŇTE VÝŽIVU!    

  Samotný krém nestačí! Základem péče je samozřejmě správné čištění pleti. Jakákoli péče je vám k ničemu, když neodstraníte veškeré nečistoty z pleti! Jinak vám ani ten nejlepší krém neudělá žádnou službu, protože účinné složky nemají šanci se správně vstřebat a udělat svoji práci. Pro dodatečnou výživu a hydrataci je také důležité alespoň dvakrát týdně dopřát pleti výživnou a hydratační masku, která odstraní odumřelé buňky a doplní potřebnou výživu a hydrataci a podpoří regeneraci buně. U zralé pleti doporučujeme pod běžné krémy doplnit sérum, které proniká hlouběji do pokožky a zajistí výživu v hlubších vrstvách, kam se běžné krémy nedostanou.

  Naše tipy:

  Royal Revitalize ultra-hydratační sérum 

  Ultra-vyživující sérum se zlatem

  Royal Jelly hydratační balzám 

   

  NEZAPOMÍNEJTE NA OCHRANU PŘED SLUNCEM

  V zimě často zapomínáme nebo podceňujeme ochranu před sluncem. Zimní slunce však dokáže být stejně tak ostré jako letní, obzvlášť pokud jste na horách. Vybírejte proto denní krémy s ochranným faktorem (minimálně SPF15). Pokud vyrážíte na hory a do vyšších nadmořských výšek, přibalte si sebou klasický opalovací krém s vyšším ochranným faktorem. Předejdete tak nevzhledným pigmentovým skvrnám, předčasnému stárnutí a dalším poškozením pokožky.

  Naše tipy:

  Opalovací krém na obličej SPF 50

  Royal Revitalize ochranný fluid SPF 50

   

  A CO VAŠE RUCE?

  Snad nejvíc trpí v zimě naše ruce. Neobsahují mazové žlázy, proto je důležité pokožku rukou pravidelně regenerovat a obnovovat vrchní lipidový film. Pokud trpíte na hodně suchou pokožku rukou, doporučujeme na noc udělat zábal a spát v bavlněných rukavicích, aby se účinné složky z krému vstřebaly co nejvíce do kůže. Hydrataci a vláčnou pokožku můžete podpořit i pravidelným peelingem. Ideální pro chladné období jsou krémy s obsahem vitamínů A a E, s bambuckým máslem a zklidňujícími rostlinnými výtažky jako je např. heřmánek.

  Naše tipy:

  Denní krém na ruce SPF 15 

  Noční krém na ruce 

                                             

  MYSLETE NA VAŠE RTY!

  I péče o rty by měla být v zimě důkladnější a neměly bychom ji rozhodně opomínat. Kůže na rtech je totiž velmi tenká, neobsahuje žádné mazové žlázy a v zimním období tak velmi strádá. Dochází tak k častému praskání, které při nedostatečné výživě a regeneraci může způsobit nevratné poškození ve formě vrásek. Mějte sebou vždy při ruce a v kabelce výživný balzám na rty a několikrát denně rty natírejte. V zimě se vám určitě vyplatí i výživné rtěnky nebo lesky na rty. 

  Naše tipy:

  Royal Jelly extra zjemňující balzám 

  Royal Jelly pěstící balzám na rty 

  Rtěnka Moisture Rich