Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč
získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte
DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

JAK PEČOVAT O PLEŤ V ZIMĚ?

Potřeby pleti se v průběhu roku různě mění. Proto je důležité těmto potřebám přizpůsobovat i pravidelnou péči o pleť a vždy volit takové přípravky, které jsou ideální pro aktuální stav, ve kterém se právě vaše pleť nachází. Zima je velmi specifickým obdobím, kdy je pleť zatížena mnohem více než v jiných měsících. Pokožka je vystavena chladnému počasí, studenému větru, zhoršeným povětrnostním podmínkám a velkým změnám teplot při přechodu z vytopeného prostředí do chladného počasí. To vše znamená pro pleť nadměrnou zátěž, narušuje to její strukturu, oslabuje její obranyschopnost, dochází k dehydrataci a v horším případě i k citlivosti pokožky. Prozradíme vám, jaké chyby dělají ženy nejčastěji, čeho se vyvarovat a jak zvolit tu správnou péči.
 

HYDRATOVAT NEBO NEHYDRATOVAT?

Jeden z největších omylů, kterého se v zimě často dopouštíme je, že nepoužíváme hydratační krémy. V žádném případě není pravda, že hydratační krém vám na pleti může zmrznout nebo způsobit popraskání pokožky a její poškození. Naopak. Hydratace v zimě je snad ještě důležitější než kdykoli jindy. Určitě však vaší pleti více prospěje, když zvolíte krém, který je výživnější s vyšším obsahem lipidů, ceramidů, vitamínů a esenciálních mastných kyselin. Posílíte tím tak obranyschopnost vaší pleti, obnovíte vrchní lipidový film a ochráníte pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Ani mastnější a smíšené typy pleti by neměly hydrataci podceňovat. Dehydratovaná pleť se naopak může mnohem více mastit a může být náchylnější k dalším poškozením. U těchto typů je pak spíše vhodnější používání lehčích a fluidnějších textur, které však dodají potřebnou péči a výživu. Vybírejte i krémy s obsahem antioxidantů a vitamínů E a A, budou pro vaši pleť příjemným bonusem a ochrání ji před smogem a nepříznivým ovzduším.

Naše tipy:
NIO Revitalizační pleťový krém s kolagenem
NIO Ochranný krém pro citlivou pleť
NIO Ochranný krém pro smíšenou/mastnou pleť
 

DOPLŇTE VÝŽIVU!    

Samotný krém nestačí! Základem péče je samozřejmě správné čištění pleti. Jakákoli péče je vám k ničemu, když neodstraníte veškeré nečistoty z pleti! Jinak vám ani ten nejlepší krém neudělá žádnou službu, protože účinné složky nemají šanci se správně vstřebat a udělat svoji práci. Pro dodatečnou výživu a hydrataci je také důležité alespoň dvakrát týdně dopřát pleti výživnou a hydratační masku, která odstraní odumřelé buňky a doplní potřebnou výživu a hydrataci a podpoří regeneraci buněk. U zralejší pleti doporučujeme pod běžné krémy doplnit sérum, které proniká hlouběji do pokožky a zajistí výživu v hlubších vrstvách, kam se běžné krémy nedostanou.

Naše tipy:
Komplexní čistící přípravek se zlatem
NIO Aktivní sérum s kolagenem 
NIO Anti-ageing pleťová maska
Ultra-hydratační pleťová maska
 

NEZAPOMÍNEJTE NA OCHRANU PŘED SLUNCEM

V zimě často zapomínáme nebo podceňujeme ochranu před sluncem. Zimní slunce však dokáže být stejně tak ostré jako letní, obzvlášť pokud jste na horách nebo se pohybujete v zasněžené krajině, kde se slunce odráží od sněhu. Vybírejte proto denní krémy s ochranným faktorem (minimálně SPF15). Pokud vyrážíte na hory a do vyšších nadmořských výšek, a i když jedete třeba jen na jeden den, přibalte si s sebou klasický opalovací krém s vyšším ochranným faktorem. Předejdete tak nevzhledným pigmentovým skvrnám, předčasnému stárnutí a dalším poškozením pokožky.

Naše tipy:
Opalovací krém na obličej SPF 50+
Rozjasňující ochranný krém SPF 30
 

A CO VAŠE RUCE?

Snad nejvíc trpí v zimě naše ruce. Teď ještě o něco víc díky jejich neustálému dezinfikování. Ruce neobsahují mazové žlázy, proto je důležité pokožku rukou pravidelně regenerovat a obnovovat vrchní lipidový film. Pokud trpíte na hodně suchou pokožku rukou, doporučujeme na noc udělat zábal a spát v bavlněných rukavicích, aby se účinné složky z krému vstřebaly co nejvíce do kůže. Hydrataci a vláčnou pokožku můžete podpořit i pravidelným peelingem. Ideální pro chladné období jsou krémy s obsahem vitamínu E, s bambuckým máslem a zklidňujícími rostlinnými výtažky.

Naše tipy:
Krém na ruce s niacinamidem a vitamínem E SPF 15 
Precious protein vyýživný krém na ruce
Hydratační krém na ruce s kokosem a limetou
                                           

MYSLETE NA VAŠE RTY!

I péče o rty by měla být v zimě důkladnější a neměly bychom ji rozhodně opomínat. Kůže na rtech je totiž velmi tenká, neobsahuje žádné mazové žlázy a v zimním období tak velmi strádá. Dochází tak k častému praskání, které při nedostatečné výživě a regeneraci může způsobit nevratné poškození ve formě vrásek. Mějte s sebou vždy při ruce a v kabelce výživný balzám na rty a několikrát denně rty natírejte. V zimě se vám určitě vyplatí i výživné rtěnky nebo lesky na rty. 

Naše tipy:
Royal Jelly extra zjemňující balzám 
Royal Jelly pěstící balzám na rty
Royal luxusní lesk na rty