Aktuální informace
K objednávce nad 1000 Kč
získáte DOPRAVU ZDARMA.
K objednávce nad 2000 Kč získáte
DOPRAVU ZDARMAATRAKTIVNÍ DÁREK.

JAK PEČOVAT O PLEŤ PO LÉTĚ?

Sluneční paprsky, čas strávený na pláži a nespočet zážitků z letních prázdnin dokáží dobít baterky na hodně dlouhou dobu. Ale možná i po tom všem máte pocit, že při pohledu do zrcadla vypráví vaše pleť naprosto odlišný příběh. Letní opálení už zmizelo a pleť vypadá zase víc unavená a zašedlá. Slunce, voda, chlor nebo vítr, to všechno mohou být důvody, proč je vaše pleť nyní drsnější, citlivější a volá po pořádné dávce regenerace a hydratace. Kromě toho UV paprsky zvyšují tvorbu volných radikálů a ničí kolagen, který je tolik důležitý pro zachování pevnosti naší pleti. A o pigmentových skvrnách ani nemluvíme. Kolik nováčků jste na vaší tváři napočítaly?
 

Nechte pleť zase zazářit

O důkladném a pravidelném čištění pleti tady od nás slýcháte dost často. Ani tentokrát to nebude jinak. Možná by ale stálo za zmínku, že se právě v tomto období vyplatí maximálně naslouchat svojí pleti a vyhovět jejím potřebám. Zdá-li se vám pleť sušší nebo citlivější než obvykle, nebojte se změny a sáhněte po šetrné a výživné emulzi, která pomůže pleť zregenerovat. Dalším krokem, který se vám rozhodně vyplatí, je intenzivní peeling, jenž zbaví pleť odumřelých kožních buněk, stimuluje prokrvení pokožky a tím napomáhá regeneraci a lepšímu vstřebávání účinných látek obsažených v kosmetických přípravcích. Pokud sáhnete po peelingu, který navíc doplní potřebnou hydrataci a výživu, jako je třeba Vulkanická exfoliační maska, zabijete dvě mouchy jednou ranou. A jestli je někdy opravdu vhodná doba na výživné a hydratační sérum, je to zrovna teď. Právě séra díky koncentrovanějšímu složení dokáží pokožku omladit, posílit a dopřát jí skutečnou výživu. Opravdový balzám pro vaši pleť bude rozhodně Royal Jelly liftingové sérum, které pleť opravdu nakopne a dodá jí energii. 
 

Hydratovat a zase hydratovat

I když se to během letních měsíců a horkého počasí nemusí na první pohled zdát, pokožka neustále ztrácí vlhkost. Máte-li pocit, že suchost pleti potom vyřeší jeden hutný a mastný krém, opak je pravdou. Krémy působí vždy víceméně povrchově. Vytvářejí ochrannou bariéru a pomáhají udržet hydrataci ve svrchní vrstvě pleti, ale do hlubší části pokožky rozhodně neproniknou. To je dalším pádným důvodem, proč vsadit na již zmiňovaná séra, která tuto práci zvládají dokonale. Pro dosažení maximálních výsledků si dopřejte alespoň jednou týdně intenzivní hydratační masku, která navíc pomůže pleť zregenerovat.
 

Zbavte se jich napořád

U pigmentových skvrn samozřejmě platí pravidlo, že prevence především, ale když už nějakou novou skvrnku po letním období přivítáte, nezoufejte. Kromě dvou předchozích bodů se vám rozhodně vyplatí sáhnout po přípravcích, které pomáhají pleť rozjasnit a sjednocují její barevný tón. Speciálně pro potřeby pleti s pigmentovými skvrnami je uzpůsobená péče Luna Bright. Je obohacená a výživný komplex mateří kašičky ve formě RJx a o kyselinu diglukosyl-gallovou, která pleť výrazně rozjasňuje, je 4krát účinnější než vitamín C a 60krát účinnější než kyselina kojová. Aktivuje se při kontaktu s pokožkou a eliminuje všechny viditelné známky nerovnoměrného zbarvení pleti. Při jejím pravidelném používání uvidíte výsledky už po pár týdnech. K péči můžete vždy doplnit ještě speciální kúru nebo cílené sérum. Pokud se ale chcete pigmentových skvrn opravdu zbavit, je potřeba používat přípravky minimálně tři měsíce. Je to jediný způsob, jak se pokožka může dokonale zotavit a odstranit nadbytek melaninu, který hyperpigmentaci způsobuje. Abyste ale nemusely čelit dalším přírůstkům a pleť vám vydržela opravdu sjednocená, nezapomínejte na dostatečnou UV ochranu ani během zimních měsíců.