6 TIPŮ NA JARNÍ DETOX PLETI

   

  Konečně přichází jaro. Období, které po dlouhé zimě všichni netrpělivě vyhlížíme a možná právě tím dlouhým čekáním většinou ztrácíme energii a potřebujeme zkrátka nějak dobít baterky. Sluneční paprsky, kvetoucí zeleň a zpěv ptáků jsou velkou motivací k osvěžení naší mysli, těla i domova. Máme pro vás 6 tipů, které osvěží váš každodenní rytmus a nastartují vás na následující období. 

   

  Udělejte jarní úklid 

  Máte pravdu! Úklid opravdu není žádnou zábavnou činností, ale je to způsob, jak se zbavit toho, co je staré a udělat prostor pro něco nového, co můžete s radostí přivítat ve svém životě. Začněte tím, že projdete celý svůj šatník a konečně vyházíte věci, které jste neměly víc než rok na sobě. Všechno, co není nijak poničené nebo obnošené, můžete darovat, nebo třeba zorganizujte bazar společně s vašimi kamarádkami. Naplánujte si den a místo, kam všechny přinesete vyřazené oblečení, boty a doplňky a nabídnete je dál. Věřte, že to je ten nejlepší způsob, protože věci, které vás už dávno omrzely, mohou udělat obrovskou radost někomu jinému. A pokud by vám snad ještě něco zbylo, udělejte dobrý skutek a věnujte oblečení na charitu. 

   

  Probuďte svoji pleť

  Jaro je klíčové období pro detox vaší pleti a pokožky celého těla. Začněte proto s důkladným peelingem nebo mikrodermabrazí. Zbavíte se tak odumřelých kožních buněk, celkově pokožku vyhladíte a dovolíte jí znovu se pořádně nadechnout. Jen tak zajistíte maximální vstřebávání účinných látek, které jsou obsaženy v kosmetických přípravcích, které pravidelně používáte při své péči o pleť a tělo. Pokud chcete pleti dopřát opravdu profesionální ošetření, začněte čištěním pomocí Revitalizačního sonického přístroje, který můžete využít nejen na každodenní čištění pleti, ale i na mikrodermabrazi. A nemusíte ani běhat nikam do salonu. Zvládnete to bez problémů v pohodlí domova a vaše pleť bude krásně jemná, hladká a bez vrásek. Aby vaše pleť byla opravdu zářivá, hydratovaná a připravená na jaro, doplňte vaši péči o hydratační sérum. Zkusit můžete třeba Royal Revitalize ultra-hydratační sérum

   

  Nejlepší přítel je pleťová maska

  Pleťové masky obsahující jíl a bahno dokáží vyčistit pleť do hloubky, zbavit jí všech nečistot a redukovat rozšířené póry. Zároveň také podporují krevní a lymfatický oběh, takže je můžete použít nejen na pleť, ale na celé tělo. Třeba taková Bahenní maska s výtažky z mrtvého moře krásně kůži zjemňuje, vyhlazuje a dodává jí novou energii. Chcete pleť opravdu zbavit všech nečistot a trochu jí po zimě nakopnout? Naordinujte si alespoň týdenní kúru, kdy budete masku aplikovat každý druhý den. 

   

  Pijte vodu!

  Dospělý člověk by měl vypít 20 – 40 ml tekutin na 1 kg tělesné hmotnosti za 24 hodin, což je přibližně 2 – 3 l tekutin denně a do tohoto příjmu se nepočítají nápoje, které jsou močopudné a odvodňují jako je káva, alkohol nebo sladké limonády. Voda je nesmírně důležitá k vyplavování toxinů z těla a k udržení hydratace. Ani ten nejlepší pleťový krém vás nezachrání, když nebudete dostatečně pít. Vodu do pleti musíte dostat především zevnitř! Máte problém s pitným režimem? Tak zkuste trénovat. Noste sebou lahev s vodou a zkuste ji popíjet během celého dne. Klidně si ji ochuťte čerstvým ovocem, mátou nebo okurkou. Popíjet můžete i různé bylinkové a zelené čaje, ale i ty byste měli průběžně kombinovat s čistou vodou. 

   

  Zkuste něco nového 

  Co takhle malý refresh vaší kosmetické taštičky? Jste vyznavačkou spíše přirozeného a nahého líčení? Zkuste to tentokrát trochu jinak! Zaměřte se na zářivou a zdravou pleť. Nejprve použijte lehký podklad ve formě Royal Jelly rozjasňující make-up, který pleť sjednotí a dodá jí matný vzhled. Poté rozzařte oči pomocí Bílého krémového rozjasňovače, který naneste na oční víčko směrem k obočí a lehce i na spánky. Na oči použijte oční stíny v bronzovém nebo třpytivém hnědém odstínu, které dodají šmrnc a zvýrazní váš pohled. Pro výraznější líčení se nebojte sáhnout po oční lince. Zkuste třeba Tekuté oční linky ve fixu, díky kterým můžete linku lehce protáhnout a vytvořit krásnou kočičí linku, která vám vydrží celý den. 

   

  Přidejte barvu 

  Zatímco váš make-up může zůstat jemný a nenápadný, vaše manikúra může být naopak barevná a výrazná. Kdy jindy než právě teď, to se rozumí. Nejdříve ale věnujte trochu péče rukám a dopřejte jim po zimě pořádnou regeneraci. Jak správně pečovat nejen o ruce, ale i o nohy se dozvíte v článku zde. Na jaře už bychom také měly myslet na důkladnou ochranu před slunečními paprsky, proto na ruce používejte krém s ochranným faktorem, který bude hydratovat a zároveň chránit. 

   

  A to nejlepší nakonec. Jaro je hravé a krásné období. Užívejte si ho a nebojte se experimentovat! Dodejte si odvahu a zkuste něco nového! Ať už je to červená rtěnka nebo třeba výrazné náušnice. Uvidíte, že každá nová zkušenost vás obohatí, dá vašim všedním dním tak trochu šmrnc a zvedne vám sebevědomí.