Aktuální informace
Vaše objednávky zpracováváme a odesíláme zcela standardně.
Ke každé objednávce nad 1000 Kč dopravné zdarma.
K objednávce nad 2000 Kč získáte atraktivní dárek.

6 TIPŮ NA JARNÍ DETOX PLETI

Jaro je obdobím, které všichni po dlouhé zimě netrpělivě vyhlížíme a možná právě tím dlouhým čekáním většinou ztrácíme energii a potřebujeme zkrátka nějak dobít baterky. Letošní čekání na jaro bylo přesto trochu odlišné a v průběhu dlouhých lockdownů je hledání energie čím dál tím náročnější a obtížnější. O to víc máme důvodů ponořit se do sebe a zaměřit se nejen na očistu vlastního těla, ale i prostředí kolem nás. 
Proto pro vás máme 6 tipů, které osvěží váš každodenní rytmus a nastartují vás na následující období. 

 

Udělejte jarní úklid

Máte pravdu! Úklid opravdu není žádnou zábavnou činností, ale je to způsob, jak se zbavit toho, co je staré a udělat prostor pro něco nového, co můžete s radostí přivítat ve svém životě. Začněte tím, že projdete celý svůj šatník a konečně vyházíte věci, které jste neměly víc než rok na sobě. Všechno, co není nijak poničené nebo obnošené, můžete darovat nebo třeba prodat online prostřednictvím sociálních sítí. Věřte, že to je ten nejlepší způsob, protože věci, které vás už dávno omrzely, mohou udělat obrovskou radost někomu jinému. A pokud by vám snad ještě něco zbylo, udělejte dobrý skutek a věnujte oblečení na charitu. 
 

Probuďte svoji pleť

Jaro je klíčovým obdobím pro detox vaší pleti a pokožky celého těla. Začněte proto s důkladným peelingem nebo mikrodermabrazí. Zbavíte se tak odumřelých kožních buněk, celkově pokožku vyhladíte a dovolíte jí znovu se pořádně nadechnout. Jen tak zajistíte maximální vstřebávání účinných látek, jež jsou obsaženy v kosmetických přípravcích, které pravidelně používáte při své péči o pleť a tělo. Pokud chcete pleti dopřát opravdu profesionální ošetření, začněte čištěním pomocí Revitalizačního sonického přístroje, který můžete využít nejen na každodenní čištění pleti, ale i na mikrodermabrazi. Zvládnete to bez problémů v pohodlí domova a vaše pleť bude krásně jemná, hladká a bez vrásek. Aby vaše pleť byla opravdu zářivá, hydratovaná a připravená na jaro, doplňte vaši péči o hydratační sérum. Zkusit můžete třeba Royal Revitalize ultra-hydratační sérum
 

Nejlepší přítel je pleťová maska

Pleťové masky obsahující jíl a bahno dokáží vyčistit pleť do hloubky, zbavit ji všech nečistot a redukovat rozšířené póry. Jako dělaná je pro tohle období Detoxikační pleťová maska obsahující směs "superfood" ingrediencí, které vaši pleť na jaro dokonale připraví. Další variantou, která podpoří i krevní a lymfatický oběh, a dá se použít jak na pleť, tak na pokožku celého těla, je Bahenní maska s výtažky z mrtvého moře. Ta pokožku krásně zjemňuje, vyhlazuje a dodává jí novou energii. Chcete pleť opravdu zbavit všech nečistot a trochu ji po zimě nakopnout? Naordinujte si alespoň týdenní kúru, kdy budete masku aplikovat každý druhý den. 
 

Pijte vodu!

Dospělý člověk by měl vypít 20 – 40 ml tekutin na 1 kg tělesné hmotnosti za 24 hodin, což je přibližně 2 – 3 l tekutin denně a do tohoto příjmu se nepočítají nápoje, které jsou močopudné a odvodňují, jako je káva, alkohol nebo sladké limonády. Voda je nesmírně důležitá k vyplavování toxinů z těla a k udržení hydratace. Ani ten nejlepší pleťový krém vás nezachrání, když nebudete dostatečně pít. Vodu do pleti musíte dostat především zevnitř! Máte problém s pitným režimem? Tak zkuste trénovat. Noste s sebou lahev s vodou a zkuste ji popíjet během celého dne. Klidně si ji ochuťte čerstvým ovocem, mátou nebo okurkou. Popíjet můžete i různé bylinkové a zelené čaje, ale i ty byste měly průběžně kombinovat s čistou vodou. 
 

Zaměřte se na oči 

Bůhvíjakého výraznějšího líčení si právě v téhle době nijak zásadně neužijeme, ale pořád je spousta možností, jak vaší tváři dodat šmrnc. Pokud vám pod rouškou nedělá dobře klasický make-up, zkuste lehčí variantu v podobě CC krému, který pleť krásně sjednotí a dodá potřebnou výživu. Rtěnek si aktuálně taky moc neužijeme, ale o to víc důrazu můžete klást na oči. Vyzkoušet můžete mono oční stíny v bronzovém nebo třpytivém hnědém odstínu, které oči rozzáří a zvýrazní váš pohled. Pro výraznější líčení se nebojte sáhnout po oční lince. Zkuste třeba Tekuté oční linky ve fixu, díky kterým můžete linku lehce protáhnout a vytvořit krásnou kočičí linku, která vám vydrží celý den. Sladkou třešničkou na dortu jsou výrazné a definované řasy, které snadno vykouzlíte pomocí luxusní řasenky z řady Royal Color. 
 

Přidejte barvu 

Zatímco váš make-up může zůstat jemný a nenápadný, vaše manikúra může být naopak barevná a výrazná. Kdy jindy než právě teď, to se rozumí. Nejdříve ale věnujte trochu péče rukám a dopřejte jim po zimě pořádnou regeneraci. Jak správně pečovat nejen o ruce, ale i o nohy, se dozvíte v článku zde. Na jaře už bychom také měly myslet na důkladnou ochranu před slunečními paprsky, proto na ruce používejte krém s ochranným faktorem, který bude hydratovat a zároveň chránit. 


A to nejlepší nakonec. Jaro je hravé a krásné období. Užívejte si ho a nebojte se experimentovat! Dodejte si odvahu a zkuste něco nového! Uvidíte, že každá nová zkušenost vás obohatí, dá vašim všedním dním tak trochu šmrnc a zvedne vám sebevědomí.