6 TIPŮ NA DLOUHOTRVAJÍCÍ LETNÍ LÍČENÍ

Horké letní počasí dokáže leckdy s naším make-upem a s líčením nadělat pěknou paseku. Vlivem vyšších teplot, vlhka a zvýšeného pocení se vám make-up a řasenka snadněji rozmaže, oční stíny se slijí do očního záhybu a rtěnka se rozpije. Jaké produkty a typ líčení zvolit, aby váš make-up byl i v horkých letních dnech stále perfektní? I tady platí stejné pravidlo jako v běžné péči o pleť – volit spíše lehčí a fluidnější textury, které udělají mnohem větší službu. Jak tedy na to, aby vaše líčení bylo co nejlepší a vydrželo co nejdéle?
 

Nepodceňujte podkladovou bázi

V horkém letním počasí potřebujete především dobrý základ. Zvolte raději lehčí hydratační krém a nechte jej dobře vstřebat. Pokud budete make-up nebo podkladovou bázi nanášet na nevstřebaný krém, věřte, že se vám za chvíli rozteče. Vezměte si na pomoc papírový ubrousek a než budete podkladovou bázi nanášet, obtiskněte zbytky krému do ubrousku. Až potom nanášejte podkladovou bázi. Na léto určitě oceníte Matující podkladovou bázi, která díky diamantovému prášku pleť krásně rozzáří a udrží ji dlouho perfektní a matnou. Bázi můžete rozetřít i na krk a dekolt, které tím krásně projasníte.

Zvolte lehčí make-up nebo tónovací krém

V létě je prostě všechno „lehčí“, jak oblečení, tak i textury přípravků. Zvolte stejnou variantu i u make-upu. Ideální je například Royal rozjasňující make-up, který je krásně fluidní, dobře se s ním pracuje a pleť je po něm zářivá a hydratovaná. Navíc díky SPF 20 chráníte pleť před škodlivými UV paprsky. Pokud máte pleť mastnější, zvolit můžete Royal rozjasňující make-up v tyčince. Ten udrží pleť sametově hebkou a matnou. Nemá však ochranu proti slunečnímu záření, takže tu musíte doplnit v podkladovém krému. Obzvlášť v létě se držte pravidla nanášet opravdu tenkou vrstvu make-upu. Raději byste se vyhnula make-upu úplně? Pak vyberte tu nejlehčí texturu tónovacího přípravku, kterou je CC krém. Je to podklad, který vám na léto úplně stačí a zajistí vaší pleti krásně jednotný tón a perfektní vzhled po celý den.

Jako první pomoc pomůže pudr

Pudr mějte vždy při sobě. Pomůže jako první pomoc na zmatnění pleti a upravení make-upu během dne. Tady nejlepší volbou Royal transparentní matující pudr. Pokud vůbec nejste zvyklé používat make-up nebo ho zkrátka používat nechcete, na léto vám pro sjednocení pleti krásně poslouží i Vyvažující kompaktní pudr, který pomáhá absorbovat mastnotu a dodává sjednocený a matný vzhled.

Bronzujte a rozjasňujte!

Rozjasňovač a bronzer jsou „must-have“ produkty na léto. Pro celkové projasnění pleti použijte Bílý krémový rozjasňovač, který můžete smíchat s vaším hydratačním krémem nebo i s make-upem. Pokud chcete projasnit pouze určité partie obličeje a chcete docílit takzvaného glowing efektu, použijte Rozjasňovač v tyčince, který má krémovou texturu a je tedy ideální jej aplikovat na make-up. Rozetřete ho na oblast lícních kostí, střed čela, horní ret, pod obočí a na kořen nosu a zlehka vklepejte do pokožky. V pudrové formě vám jako rozjasňovač krásně poslouží Royal rozjasňující pudr. Lehkou vrstvu rozjasňovače naneste opět na partie lícních kostí, horního rtu, špičku nosu a na kořen nosu. Pro zvýraznění vašeho opálení a aby tvář vypadala svěže, použijte bronzový pudr, který je na léto jako dělaný a který vaší pleti navíc dodá větší výraz! 

Spolehněte se na řasenku

V okamžiku, kdy nestíháte vůbec žádné líčení, řasenka to vždy zachrání. Zvlášť ale v létě se na ni potřebujete opravdu spolehnout. Zvolte proto raději variantu, která zůstane na svém místě celý den a zajistí vám perfektní vzhled bez starostí, jako třeba Royal luxusní řasenka. Ani po rozteklých očních stínech určitě netoužíte, proto i v tomto případě se vyplatí udělat dobrý základ. Vyhněte se aplikaci očního krému přímo na pohyblivé víčko a jako podklad použijte buď Bílý krémový rozjasňovač, který oko krásně prozáří, nebo Podkladovou bázi pod oční stíny, která vám udělá velkou službu a udrží stíny na svém místě. 

Zvýrazněte rty

I tady platí pravidlo odlehčit texturu. Pokud chcete zůstat u klasické rtěnky, volte raději hydratační, jako je Moisture Rich nebo Royal Color. Co se týče odstínů, vybírejte spíše přirozené růžové, s nádechem oranžové nebo neutrální barvy. Výrazné a hutnější textury si nechte pro večerní make-up. Vaše rty v létě ocení především výživný balzám na rty, ale dobrou službu vám udělá i výživný lesk na rty, který rty prozáří a dodá svěží a přirozený vzhled.