3 TIPY, JAK PŘIPRAVIT PLEŤ NA LÉTO

I když to v tuhle chvíli vypadá, že si z nás počasí dělá spíš blázny, pořád pevně věříme, že to opravdové léto, teplo a hřejivé paprsky vážně přijdou. Že si konečně začneme užívat krásných teplých dnů, budeme trávit víc času venku, vyrazíme někam na výlet nebo už možná i na delší dovolenou.
Pro nás jsou tohle všechno rozhodně pozitivní zprávy a důvod k radosti i k lepší náladě, pro naši pleť je ale teplé počasí a ostré sluneční paprsky leckdy zatěžkávací zkouškou.
Jak tedy svoji pleť připravit, aby i po létě byla pořád ve skvělé kondici a nemusely jste na podzim přepočítávat, kolik pigmentových skvrn nebo vrásek vám během posledních týdnů přibylo?

 

Vložte se do rukou profesionálů

Po těch dlouhých měsících, kdy jsme byly odkázané se o svoji pleť starat pouze v prostoru naší koupelny, je teď nejvyšší čas zvednout telefon a co nejdříve se objednat do kosmetického salonu nebo studia, kde vaše pleť i vy samotné dostanete opravdu takovou péči, kterou si zasloužíte. A ani nutné “papírování” a prokazování negativním testem či očkováním, kterými je návštěva salonů podmíněna, by vás rozhodně nemělo zastavit. Jde přece o vás a o zdraví vaší pleti. Tak do toho! Je to ten nejlepší způsob, jak vaší pleti dopřát pořádnou dávku regenerace, zjistit, v jaké je kondici, zda nepotřebujete něco vylepšit a doplnit, ale hlavně… Hlavně je to možnost, jak si i vy můžete odpočinout, vyčistit si hlavu a konečně trochu víc zrelaxovat. Tak dlouho jsme nemohly vůbec nikam, že teď, když už to konečně jde, bychom neměly váhat ani minutu.
 

Nepodceňujte sluneční paprsky

Sice to pořád vypadá, že tenhle bod ještě není na pořadu dne, protože sluníčko se pořád schovává a teplého a slunného počasí jsme si během jara zatím moc neužily, ale nenechte se zmást. Po dlouhé zimě, kdy je naše pleť ostrému slunečnímu záření vystavená minimálně, jsou pro ni první jarní paprsky dost zrádné. Proto i v tomto období je potřeba nezapomínat na dostatečnou ochranu proti slunci a používat přípravky s dostatečným UV filtrem. Pokud nechcete jen tiše přihlížet, jak se na vaší pleti množí pigmentové skvrny a přibývají vrásky, nebojte se sáhnout po denní péči s SPF 30. Je-li vaše pleť o něco náchylnější nebo má větší sklony k pigmentacím, rozhodně by ve vaší koupelně neměl chybět denní krém s SPF 50.
 

Ještě si to pojistěte

Chcete mít jistotu, že vaší pleť skutečně ubráníte před vznikem různých nepěkných pigmentací, dehydrataci a viditelných vrásek vlivem většího slunečního záření, vody, větru a změn klimatu? Pak pro vás máme ještě jeden tip. Pojistěte si zdraví vaší pleti vhodným sérem. Velkým pomocníkem vám bude třeba Zpevňující hydrogel se zlatem, který zajistí potřebnou výživu, hydrataci a zpevnění, nebo například Sérum na pigmentové skvrny s vitamínem C, které pomáhá zabránit tvorbě skvrn a sjednocuje barevný tón pleti.

Ještě ale jeden důležitý tip na závěr. Vždy je potřeba, abyste vybíraly přípravky, které jsou vhodné pro váš konkrétní typ pleti a které budou vyhovovat vaším aktuálním potřebám. Takže pokud chcete mít jistotu, že nešlápnete vedle a nechcete kupovat zajíce v pytli, vyberte si svůj oblíbený salón nebo studio, kde vám naše kosmetičky nebo kosmetické konzultantky pomohou s diagnostikou pleti a doporučí vám ty nejvhodnější přípravky, díky kterým dosáhnete viditelných a dlouhodobých výsledků.

Těšíme se na vás!