JAK SCHOVAT NEVZHLEDNÉ PIGMENTOVÉ SKVRNY?

   

  Ostré sluníčko a letní období je letos definitivně pryč. Teplých a tropických dnů jsme si letos užili až až, takže se vlastně ani nemůžeme zlobit. Ale zatímco jsme během léta plně holdovali slunci, popíjeli letní drinky a opalovali se na pláži nebo u rybníka, na podzim je ideální čas napravit škody, které jsme v průběhu léta napáchali. Intenzivní léto a teplé počasí představuje totiž pro naši pleť a pokožku opravdovou zátěž. Opálení nám pomalu bledne a my začínáme pozorovat, že je třeba pleť opravdu regenerovat a dopřát jí pořádnou vzpruhu. Také jste po prázdninách objevily několik nových přírůstků v podobě drobných flíčků a pigmentových skvrn na vaší pleti? Ano? Tak to přichází ten pravý čas pro jejich řešení. O tom, jak na to, jsme si řekly v minulém článku, kde najdete i doporučení na redukci pigmentací a jejich zmírnění.

  Nicméně ať vlastníte jakýkoli druh pigmentových skvrn, nezbavíte se jich ze dne na den. I ta nejlepší péče a kosmetika potřebuje nějaký čas na jejich likvidaci a stále je důležité dbát i na důkladnou prevenci i v chladnějším počasí. Ale co dělat během této doby? Jak schovat a zakrýt skvrnky, abychom neměly nalomené sebevědomí a nebály se vyjít do společnosti? Ideální první pomoc je korekce!

   

  Nezapomínejte na správný podklad!

   

  Důležitým pomocníkem, který vám pomůže pro sjednocení nejednotného tónu pleti, je tónovaná Podkladová báze pod make-up. Nejen, že vaší pleti dodá sametový vzhled a vyrovná jemné linky a póry, ale právě díky jemnému zatónování, dokonale sjednotí přirozený podtón vaší pleti a vytvoří tak perfektní základ pro dlouhotrvající make-up.

  Základem v líčení, pokud chcete zakrýt pigmentace, by měl být samozřejmě kvalitní a hydratační make-up. Čím více máme vrásek, tím výhodnější pro naší pleť bude fluidnější a dobře roztíratelný make-up, který obsahuje ochranný faktor, např. Royal Jelly rozjasňující make-up SPF 20. Dalším důležitým faktorem je zvolit správnou barvu. Rozhodně není naším cílem dohánět opálení make-upem, takže vždy vybírejte odstín, který dobře ladí s vaším dekoltem a celkovým podtónem pleti. V případě, že chcete krýt pigmentace, určitě se vám vyplatí vybírat spíše odstíny se žlutým podtónem.

   

                                                  

   

  Co dělat, když nepomůže make-up?

   

  Pokud jste majitelkou již výraznějších a četnějších pigmentových flíčků, musí na řadu přijít důkladnější korekce ve formě korektoru. Jak ale vybrat ten správný? Co se týče textury, vybírejte krémové korektory opět se žlutým podtónem, které by barevně měly odpovídat odstínu vašeho make-upu a pleti. Vyzkoušejte například CC krémový korektor SPF 20, u kterého rozhodně oceníte ochranný faktor a je k dispozici hned ve třech barevných odstínech. Pokud ani klasický korektor nepomůže a vy stále ještě vidíte prosvítající skvrnky, musí přijít na řadu trochu těžší kalibr. Pro tyto případy máme k dispozici speciální Hydratační korektor trio. Kromě korektoru na červené žilky a nažloutlé plochy, je součástí právě žlutý korektor, který je ideální na korekci tmavých pigmentových skvrn. V tomto případě to vyžaduje trochu cvik a trénink, ale žádný učený z nebe nespadl a vidina krásné pleti je přece dost velká motivace. Doporučujeme nanášet až na make-up a v tenké vrstvě, prstem nebo štětečkem na korektor, naaplikovat na jednotlivé skvrny. Abyste dosáhly dokonalé a jednotné pleti a nevytvořily si na pleti „žlutou“ mapu, je důležité ještě přes korektor znovu nanést trochu make-upu, čímž pleť krásně sjednotíte. Pro zjednodušení můžete nabrat trochu žlutého korektoru, na hřbetu ruky si jej smíchat s trochou make-upu a teprve potom drobnými poklepy nanést na všechny nehezké flíčky. Na závěr nezapomeňte pleť lehce přepudrovat Transparentním sypkým pudrem a máte vyhráno!